Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a gép a...

Miért nem érzékeli a gép a videókártyát?

Figyelt kérdés

Nos ma kaptam egy biztos, hogy működő express-es karit, de amikor betettem a gépbe, az nem adott képet, továbbra is az integrált VGA üzemel, az everest is azt írja, hogy az express 16x-os csatlakozó üres, de nem üres, hát most is benne van! A biosban nézegettem, miket lehet állítani, beállítottam, hogy a PCI-express legyen az elsődleges hely, ahol a videókártyát keresse, de csak az integrált kapcsol be, megy a videókarin a venti, de kép az sehol sincs. Egyszerűen nem érzékeli a lapot, mitől lehet ez? :O

már vagy 20x ki és betettem, gondoltam nem jól érintkezik, de hát már elkopoik az érintekző, már annyiszor ki és be tettem, hogy nem igaz! Amúgy egy Ati radeon HD4550-ről van szó, és egy asrock am2nf3-vsta alaplapról!


2014. jan. 20. 19:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést elrontottam az alaplap típusát!

ASRock AM2NF6G-VSTA

2014. jan. 20. 19:35
 2/6 Waptolvaj ***** válasza:
Biosban a pci device enable módban van?
2014. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát így konkrétan nem találtam olyat, hogy pci device, csak az ACPI beállításoknál volt olyan, hogy PCI device power on, disable-n volt áttettem enable-ra de akkor se kapcsolt be!
2014. jan. 20. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy nem támogatná a VGA-t, de attól észre kellene, hogy vegye a lap nem? Am ezen a VGA-n gyárilag nincs tápcsatlakozó, amit furcsállok, lehet a nem tudja bekapcsolni a lap, de akkor a gép se indulna el, vagy most már nem tudok mire gondolni!
2014. jan. 20. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Ati radeon HD4550 alacsony fogyasztása(25W)nem indokol külön tápcsatlakozót.

Más gépben próbáltad már?

2014. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, hát haver gépében működött, nem hiszem, hogy 1 nap alatt elromlik, bár akármi előfordulhat, én nem ütöttem, meg a saját dobozával kaptam meg!

A gép csak érzékelne valamit legalább besípolna, hogyha nem jó, nem az hogy csak átmegy az integráltra és az express csati meg le van sz@rva, azzal együtt én is! Nem értem, majd szerzek egy másik videókarit kölcsönbe hogy hátha azt érzékeli a lap!

2014. jan. 20. 23:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!