Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kék halált kapok minden...

Kék halált kapok minden indításkor frissen telepített windowsnál is ati2dvag hibára, próbáltam már frissíteni a drivert régit is feltenni de ugyanúgy BSOD mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
próbáltam nvidia videokártyával is amint feltettem a saját driverét annál is kék halált boot

2014. jan. 19. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tápod milyen?
2014. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
350w codegen
2014. jan. 19. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Selejt kategória,lehet ez lesz a hiba oka.
2014. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Codegen nem táp, csak helyette valami. Gyenge. [link]
2014. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 csacsi2 ***** válasza:

Pedig ez a videokártya driver-e ati2dvag.dll. elavult videokártyához egy új drivert telepítesz akkor is ez lesz.

Vakard le a videokártya driver-t, szerezz be egy videokártyádhoz megfelelőt.


Vagy

(csökkentet mód hálózattal)

töltsd le a dll-t Pl.:

[link]


Másold be a system32 mappába És regisztráld a gépen.

Futtatásba (vagy parancssorba):

“regsvr32 ati2dvag.dll”

Ez utóbbi csak kerülő megoldás...


Az ATI Driver -nek szüksége van a .netFramework -ra (dotnetfx), telepítsd fel ami kell neki, ha jól emlékszem a 2.2 -es verziót ígényli.


Ettől még lehet fizikai (alaplapi,táp...) hiba is, de ez csak beméréssel szervízben lehet megmondani.

Azon gépeknél is előfordul, melyek húzva vannak és nem megfelelő az órajel a VGA-nak.

Állítsd alapbeállításokra a BIOS-t.

2014. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
bios reset is megvolt mint írtam frissen telepített rendszerre kipróbáltam nvidia kártyával is ugyanazt csinálta
2014. jan. 19. 22:02
 7/14 csacsi2 ***** válasza:

Csak azért gondoltam, mert az ati2dvag ATI Technologies Inc. által kiadott, nem Microsoft...


Lehet hogy az egyik kártya(?) hibás, a másik nem kompatibilis az alaplappal(?)!

Lehet a Windows(?) -nak nem megfelelő a config(?).

VGA driver nélkül is ezt csinálja?

Ha elindul egyáltalán a win, futtass diagnosztikai tesztet (dxdiag) és csinálj stabilitás tesztet, amiből sokminden kiderül pl. a feszültség értékek,hőmérsékletek! Ezeket műszer nélkül máshogyan nem tudod bemérni.


Ez a minden jó,gyári,alapértelmezett,szakszerü csak mégsem jó esete!

2014. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
driver nélkül megy
2014. jan. 20. 08:19
 9/14 csacsi2 ***** válasza:

Akkor driver hiba lesz.

Írd le a videokártyád típusát és az operácios rendszered (azt is hány bites).elképzelhető hogy vagy az oprendszerrel nem kompatibilis vagy a driver kiadása 32 bitre van.

megj.:

gyári telepítő is lehet hibás más configra ill sérülhet is a lemez, elég ha csak 1 fájlt rosszul másol.

2014. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Abit radeon r x700 pro

Windows XP SP3 32bit

AMD oldaláról szedtem le a drivert

2014. jan. 20. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!