Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy konfigurációt kérhetnék?

Egy konfigurációt kérhetnék?

Figyelt kérdés

Teljesen passzív hűtésű kellene.


Kezdjük a táppal: [link] erre gondoltam, de a lényeg az, hogy ne legyen venti benne.


Processzor: [link] erre gondoltam+passzív hűtésre, mivel nem fogyaszt sokat.


Hűtő: [link]


Videókártya: [link]


Alaplap, ram, HDD, ODD tanácstalan vagyok ezekben. A gép elég sokat menne, így próbálok csendes gépet venni. HA van jobb proci ilyen árban, s el is bírna a passzív hűtő úgy, hogy kb 3-4 órán át pörögnek a proci maxon


2014. jan. 16. 17:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt beleköt valaki, szükségem van a csendre, ha zúgnak a ventik idegesít és nem bírok dolgozni a gépen, most van egy elég komoly gépem, proci 5,1 GHZ-re húzva, mindent megcsinál pár perc alatt, de olyan hangos, mint egy repülő.
2014. jan. 16. 17:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Felesleges olyan drága tápot venni. Csak munkára kell a gép?

Mennyid van rá összesen?

2014. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Maximum nincs megszabva, de nem akarok 300 000 Ft-nál többet kiadni, s amit találtam passzív tápot 33 350 Ft-nál kezdődött.
2014. jan. 16. 17:18
 4/12 anonim ***** válasza:

"ha zúgnak a ventik idegesít és nem bírok dolgozni a gépen"

Az ilyen nagy teljesítményű processzorok, videókártyák... Hogy finoman fogalmazzak, kib*szott nagy hőt adnak le. Ezek komolyabb, tartósabb terhelés alatt normális aktív hűtés nélkül pillanatok alatt megsülnének...

Ha tényleg nagyon zavar a zúgás vegyél vízhűtést.

2014. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az 5,1 Ghz-es intelt is vízzel hűtöm, de nagyon hangos a keringető szivattyú+ azok a ventik amik vannak a radiátoron vannak no meg a házba, egyébként az egész gép vízhűtéses. Meg hűteni kell 4 winyót is.
2014. jan. 16. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen valóban az lenne a jó megoldás. amúgy a táp nem hangos egyáltalán a 80+ minősítésűek szinte alíg termelnek hőt gy a ventillátorok is alacsony fordulaton üzemelnek.

CPU hűtőből pedig egy duálos hűtés lenne jó mivel nagyobb a radiátor is hozzá ezáltal nagyobb a hőleadó felülete és a ventillátorok szintén alig pörögnek. VGA-ból pedig lehet passzívat is kapni de jó alternatíva az MSI R9 HAWK is alapjáraton nem is lehet hallani. nekem a gépben a házhűtők a leghangosabbak 12cm-es ventik vannak benne de még így sem mondható hangosnak

2014. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A fent írt gépre direkt próbáltam alacsony fogyasztású alkatrészeket összeállítani, de emellett kell egy kis sebesség azért. Kérlek, alaplapot tudnál írni?
2014. jan. 16. 17:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha vennél egy jó hangszigetelésű házat? Nem lenne ilyen problémád.
2014. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezzel az a probléma, hogy a radiátor nem fér be a házba, mivel elég nagy méretű, s az kint van a ház oldalán
2014. jan. 16. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:
hát hogyha most is van egy erős géped fölösleges újat venni, alternatív megoldásnak azt javasolnám hogy vegyél hosszú kábeleket és tedd messze a géped,akár a szoba elé egy asztalra vagy hasonló. Nem olcsó manapság egy számítógép .
2014. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!