Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gép rendesen...

Miért nem indul a gép rendesen, az új RAM beszerelése után?

Figyelt kérdés
2 gigáig lehet bővíteni, eddig 2 db 256 megás memória volt benne. Ma vettem egy 1 gigásat, DDR 1-es, amilyen a másik kettő is. Azonban hiába próbálgattam mindegyik variációt, a gép csak az eredeti 256+256 megás formációval indul el... Ellenkező esetben háromszor sípol a gép a bekapcsoláskor, de semmi kép. Mit tehetnék?

2014. jan. 14. 19:35
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

a tárolókapacitás a legkevesebb egy RAM nál a kompatibilitást tekintve. Frissítési frekvencia és a memóriaidőzítés számít, ha párban használod.


[link]

2014. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az 1 gigás és az egyik 256-os 400 Mhz-en fut, a másik pedig 266 MHz-en.
2014. jan. 14. 20:09
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Akkor a 400 -as is 266 MHz -n fut...

Az a nem mindagy, hogy melyiknek mennyi a Cas Lateny Time értéke (és a többi)!

[link]


A képen láthatod hogy egy memóriának milyen frekvencián milyen időzítése van! mindig a nagyobb értéket kell alapul venni mert a lassabbhoz igazodik. Ezt vásárlás előtt szokták megnézni, hogy kompatibilis legyen a másikkal.

Pl nekem van 2 különböző kártyám egy 200MHz -es és egy 166 MHz -es.

A 200 -as 166 -on fut (igazodik) viszont a 200 MHz -es RAM 166Mhz állapotban ugyanakkora órajellel dolgozik mint a 166-osom!


képen a JEDEC#2

[link]


szóval valószinüleg nem kompatibilis kártyát vettél. A BIOS beállításokban auto érzékelésen van és mégsem jó akkor ez van, legközelebb ezt ne felejtsd el, ha RAM -ot bővítesz!

2014. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

*jav.:

" 166Mhz állapotban ugyanakkora órajellel dolgozik mint a 166-osom! "


tehát

166 MHz órajelen ugyan olyan a memória időzítése!

2014. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!