Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD fx8350 Gtx 660 meg lenne...

AMD fx8350 Gtx 660 meg lenne a balansz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Utána néztem, hogy kb. fele annyiból tudok összerakni egy gépet, mint amennyiért kompletten meg tudnám venni.A gép nagy része már megvan, de összedobni csak a legvégén szeretném.Azt szeretném megtudni, hogy ez így egy balanszolt gép lesz-e, vagy van-e esetleg benne valami ami amiatt limitem lehetne, vagy esetleg visszafogná.

CPU: AMD fx8350 4Ghz(Ha nem muszáj nem szeretném felhúzni)

GPU: MSI GTX 660 OC edition

(Idővel lehet, hogy beszereznék még 1-et)

PSU: MS-Tech 650W (nem nagy márka, de elég lesz)

HDD: 2x 320 Gb Western Digital

(Olvastam, hogy az fx8350 kicsit lomha, a későbbiekben tervezek egy 128 Gb-os SSD-t is bele)

Ram: 8Gb 1333Mhz

Alaplap: Asrock 990Fx Extreme 3

CPU hűtő: Scythe Mugen 4 (csak ha fel kell húzni)

Előfordulhat akár milyen gixxer ezzel a configgal?

CPU-hoz mérten egy elég spórolós coonfig. Nem nagyon szeretnék sokat pluszban rákölteni.


A normális válaszokat előre is megköszönöm, és nem kérek a "minek villogsz" kommentekből, mert vért izzadok ezért a gépért :D Csak szeretném tudni, hogy jól válogattam-e össze a dolgokat.

Rikk.



2014. jan. 10. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"PSU: MS-Tech 650W (nem nagy márka, de elég lesz)"

Ez az, amit nem lehet kijelenteni. Olcsó, rossz minőségű tápok tudnak alattomos problémákat okozni, és ezt a "több watt" sem tudja ellensúlyozni. Persze az is lehet, hogy évekig probléma nélkül, tökéletesen üzemel. Az is lehet, hogy 1-2 év után fog megzakkanni, ahogy a silányabb alkatrészek (jellemzően kondenzátorok) elöregednek. És ami miatt veszélyes: védelmet ki szokták spórolni belőlük, így ha tönkremegy, lehet, hogy viszi magával az egész gépet is.


"Olvastam, hogy az fx8350 kicsit lomha, a későbbiekben tervezek egy 128 Gb-os SSD-t is bele"

Nem teljesen kerek a mondatod mögött meghúzódó logikai következtetés. FX8350-t nem mondanám lomhának, persze Intel processzorok egyszálas teljesítményétől tényleg jelentősen elmarad, és többet is fogyaszt. Viszont ehhez semmi köze az SSD-nek. SSD-től tényleg gyorsabb lesz a gép, de nem amiatt, mert a processzor szárnyra kap tőle, hanem mert a lemezműveleteket gyorsítja meg. Azaz, játékban nem fogsz több FPS-t kapni, de a Windows illetve az SSD-re telepített szoftverek sokkal gyorsabban indulnak, nyitnak meg dokumentumokat, stb.

2014. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A táppal egyetértek, egyenlőre vállalom a kockázatot, mivel nincs most annyim, hogy külön arra is költsek, mivel az már megvan.

Az SSD-re vel kapcsolatban semmi következtetés.Csak olvastam, hogy intel procikhoz képest az fx8350-ből nehezebben lehet kipasszírozni a dolgokat, ÍGY ha az fps-em nem lenne elegendő, akkor jöhetne az új processzor hűtő, és az SSD, ami szintén megdobná az FPS-t. Még akkor is, ha a processzor nem úgy teszi a dolgát, ahogy szeretném. :)

2014. jan. 10. 15:50
 3/5 A kérdező kommentje:

Elnézést így utólag, utána néztem, és tényleg nem növel semmit az fps-en.Félre voltam informálva ^^

Még nem volt SSD-m így ez egy kicsit új.

De a a tápon kívül a kérdésemre még mindig nem kaptam teljes választ.

(Köszönöm a gyors reakciót)

2014. jan. 10. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
mi van meg eddig, és mennyit költenél rá?
2014. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kb. minden, az alaplapot kivéve.

De a kérdésem csak annyi lenne, hogy ez a config elmenne probléma nélkül, vagy valami mindenképp cserés? (Tápot megoldom)

2014. jan. 10. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!