Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videokártya kéne a...

Melyik videokártya kéne a gépembe, hogy a crossfire működjön?

Figyelt kérdés

Van egy AMD A8-5500 processzorom, benne egy AMD Radeon HD 7560D videokártyával. Szeretnék mellé egy videókártyát venni. A hivatalos weboldal szerint ahhoz hogy a crossfire működjön, AMD Radeon HD 6570-es vagy 6670-es videokártya ajánlott. [link]


Viszont 2 félét is találtam Radeon HD6670 néven, és nem tudom melyik kártyával működne a crossfire.


Ezeket találtam:


[link]


[link]



Azt se nagyon értem, hogy az egyiknek miért Gigabyte, a másiknak meg már Sapphire a gyártója. A pénzemet pedig nem szeretném kidobni feleslegesen, szóval valaki meg tudná nekem mondani melyik kéne nekem? Lehet, hogy egyik sem az, amit én keresek?


2014. jan. 9. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor most tisztázzunk egy fogalmat. A Radeon az nem videokártya, hanem GPU, vagyis grafikus processzor. A processzorodban sem egy videokártya van, hanem a CPU-hoz integrálva van a GPU, ezt együtt az AMD APU-nak nevezi. A videokártya tartalmaz egy GPU-t, na azokat gyártja az AMD (régebben Ati) és az Nvidia (ez sem teljesen precíz megfogalmazás, mert vannak bérgyártók is), de magukat a videokártyákat nem ők gyártják, ugyanazon GPU-val több vállalat is gyárt videokártyát, pl. a Sapphire és a Gigabyte is, vagy pl. Asus.


A két kártya a memória mennyiségében és a márkában különbözik, szerintem egyik gyártóval sincs baj. A memóriából 1 giga is elég lesz, ez a GPU nem tudná kihasználni a 2-t.

2014. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, így már értem.
2014. jan. 9. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!