Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj a laptopommal?

Mi lehet a baj a laptopommal?

Figyelt kérdés

A kötekedőknek előre mondom: most asztali gépről írok. Szóval: A laptopomon Win 8.1 oprendszer van már néhány hónapja, egyébként 2013. júliusában vettem újonnan. A probléma pár napja kezdődött. Lassú lett a gép, de annyira, hogy egy videó megnyitása is fél-egy percig tartott. Vagy egy weoldalé is. Plusz volt, hogy mire behozott egy oldalt, az kb 5 perc volt, mialatt kb. 10x kiírta, hogy a Chrome, hogy Not Respondng, mire végül betöltötte. Ma ütött be a mennykő: bekapcsoltam a gépet és mikor a fájlkezelőt elindítottam, kiírta, hogy a Windows nem válaszol vagy valami ilyesmit, rákattintottam a Cancel-re vagy az Exit this program-ra, már nem tudom. A lényeg, hogy maradtak az asztalon az ikonok, de tök fehér lett a háttér. Ezt kétszer csinálta. Az első alkalom után egy ideig működött, majd a második után bejött egy kék képernyő (NEM kékhalál, hanem a Win8-as indító kék), és folyamatosan tölt, azzal a szöveggel, hogy "Egy pillanat". Ezt órák óta csinálja. Pár másodperc után előjön a képernyővédő az órával, dátummal...stb. Ha megmozdítom az egeret, mutatja a töltést megint (ahol a bejelentkezési jelszót kéne kérnie). Ezt az "Egy pillanat"-os töltést is csinálta egyszer már, de akkor pár másodperc után működött, bár lassú volt.

Mi lehet a baja? Míg működött a gép, futtattam egy teljes rendszervizsgálatot, szóval nem vírus....



2014. jan. 7. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg újratelepíteni, vagy live-cdről próbáld meg feltárni a hiba okát.

Ennyiből kiindulva memóriát, merevlemezt, processzort tesztelnék, ebben a sorrendben.

2014. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! No, azóta fejlemény van. Ezek a "tünetek" hálózatról voltak. Ja, itt jegyzem meg, hogy persze sehogy sem tudtam kikapcsolni. Azóta az agyamhoz kaptam, levettem hálózatról és kivettem az akkumulátort, hogy áramtalanítsam, így kikapcsoljam. Visszatettem, most működik, de félő, ez nem oldotta meg az alapproblémámat. Beviszem szervizbe, még van rá garancia bőven, de érdekelne mások véleménye.
2014. jan. 7. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Kevésbé legális szoftverek voltak? Milyen vírusírtóval ellenőriztél?


Az újratelepítést a szervízben is meg fogják csinálni, ha az megoldja nem érdemes napokig "hiányolni" szerintem.

2014. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Avast.. nem voltak illegális programjaim. De most, hogy ezt az akkumulátor kivétel-visszatevést megcsináltam, rendes tempóban működik, normálisan megnyit mindent, mint mikor megvettem... o.O
2014. jan. 7. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!