Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel HD 4000 videokártya...

Intel HD 4000 videokártya alkalmas-e erre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tervezek új laptopot venni viszont videokártya tekintetében nem vagyok túlságosan hozzáértő(évek óta nem vettem új gépet, nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy mi mire jó/mit visz el).

A kiszemelt laptopom egészen jónak tűnik, kivéve, hogy nem tudom eldönteni, hogy a videokártya amit adnak bele jó lenne-e nekem.


Mint a kérdésben láttátok az említett videokártya az Intel HD 4000. Már kerestem a Google segítségével infót és azt találtam, hogy a teljesítménye nagyban függ a processzortól, úgyhogy azt is megadom: Intel® Core™ i5-3230M(3M Cache, up to 3.20 GHz)


A lényeg:

Nem játékra kéne(arra van konzolom) nekem elég annyi, hogy egy 1080p-s FullHD videó akadás mentesen, szépen menjen rajta. Alkalmas-e erre ez a konfiguráció szerintetek?


2014. jan. 7. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, tökéletesen alkalmas rá, erre találták ki. Egy i5-3230M akármilyen vga-val lejátssza neked a fullHD filmet akadás nélkül.

Függ a processzortól, mert ez egy APU, azaz processzorba integrált grafikus egység.

2014. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
Alkalmas. Full HD filmekhez amúgy, bármilyen ma piacon lévő APU egység megfelel.
2014. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyszerű hír! :)
2014. jan. 7. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Még régebbi ( 2009-2010 évjáratú ) játékokat is el fog vinni ha nem is full grafikán de élvezhetően:


[link]

2014. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Osynho ***** válasza:
APU-t csak az AMD gyárt. :)
2014. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Az Intel processzorba is ugyan úgy benne van az IGP, és már ő is használja ezt az elnevezést Ivy Bridge -től kezdve.

[link]

2014. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Osynho ***** válasza:
Azt én tudom, hogy benne van az IGP, én az elnevezést kérdeztem. APU-nak az AMD hívja a megoldását. Az egy dolog, hogy a PH APU-nak hívta, de az Intel hivatalosan is ezt az elnevezést használja? Mert én ezt még nem hallottam, persze ettől még lehet, hogy így van. :)
2014. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az APU nem azonos az iGPU-val. Több annál. (Az AMD szerint legalább is :-P)

Az iGPU a grafikai megjelenítésért felelős csupán, míg az APU részt vesz a processzor egyéb számításaiban is, ha épp "van rá ideje".

Ha jól tévedek. ;-)

2014. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!