Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra milyen procit vegyek?

Játékra milyen procit vegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy core i7 felesleges i5 elég. Miért? miért érdemes "csak" 4 magos 6 helyett? Miért "nem jó" nekem pl egy AMD FX-9370?
2014. jan. 5. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az FX egy szálon gyenge az i5-höz képest.Ugye mondták már itt előttem,hogy ahol a program kihasználja a több szálat ott nyerő lehet.Ez igaz.De nem minden alkalmazásnak kell 8 mag.Ráadásul az AMD-ket érdemes picit meghúzni,hogy jobban menjenek.Eleve is sokat zabál,de húzva meg megeszi a gatyád.Írták itt az is, hogy sokan vesznek i5-öt, de mellé meg csak 20-30K-s VGA-t.Arra esetleg senki sem gondolt,hogy van aki kis felbontáson játszik és ott a processzor teljesítménye határozza meg a játék sebességét?Nem állok egyik oldalon sem.Én azt mondom, hogy ha nem szűkös a keret akkor Intel,ha meg szűkösebb akkor AMD.Egyik sem lócitrom.
2014. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés: Játékra milyen procit vegyek?


Egyébként tényleg, hogy nézőpont kérdése, annyit hozzátennék, hogy a későbbi fejlesztés szempontjából a haswell platform előnyösebb. Egyes típusú haswell I3-nak nem ellenfele játékok alatt az Athlon II X4 750K, de még az Fx 6300 sem. Battlefield 4, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Crysis 3 és még sorolhatnám, ahol az i3 még az AMD FX-8350-et is megizzasztja.


[link]

[link]

[link]

2014. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Miért "nem jó" nekem pl egy AMD FX-9370?

Ha annyira ragaszkodsz az AMD FX-9370-hez, és nem számít a fogyasztása az ár meg a hozzávaló drága alkatrészek (alaplap, cpu hűtő...), akkor szerintem jó lesz neked az AMD FX-9370 proci.


[link]


[link]

2014. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!