Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pontosan mi történik, ha 2...

Pontosan mi történik, ha 2 vga-t használok egyszerre?

Figyelt kérdés
Kevés pénzből szeretném fejleszteni a gépem. Arra gondoltam, hogy csak a videókártyát hagyom meg (sapphire hd 6790 1gb gddr5) és veszek még egy ilyet használtan. 15-20 között mozognak. A 2 vga-t egybekötni crossfirex-el és ezt rakni az új configba ahelyett, hogy vennék egy új videókártyát. De nem tudom, hogy ez jó megoldás-e mert nem tudom ilyenkor mi adódik össze. Szal ez a 2 vga lenne olyan erős mint pl egy hd7850 vagy hd7950? Mert akkor elég jól járnék. Persze ehhez megfelelő alaplapot választanék. Amin van 2 darab 16x-os pci-express.

2014. jan. 5. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Tápod és a procid milyen? Fontos tudni, hogy kihajtaná-e a 2db VGA-t, vagy, hogy a tápod elbírná-e?

Szerintem jobban járnál egy db VGA-val..

2014. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Panda Péter ***** válasza:
100%

én nem ajánlom. a teljesítmény nem feltétlenül skálázódik egyenletesen (tehát hiába van elvileg 2x annyi számítási teljesítményed, nem lesz 2x olyan gyors), viszont a fogyasztás és a melegedés biztosan dupla akkora lesz. ráadásul az említett HD7000-es radeonokkal szemben ezzel a megoldással ugyanúgy maradnál a régi architektúrán, régi directx-el.

szóval szerintem inkább szedj össze annyit hogy fussa egy jobb vga-ra/gépre, és ne szívasd meg magad a CF-el.

2014. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Két VGA sosem éri meg, inkább egy erősebb. A memória nem adódik össze és a teljesítményük sem 100%-osan. Kábé 75%-al lesz jobb kártáyd, mint egy 6790-es és akkor még nem beszéltünk az energiafogyasztásról a melegedésről és egy csomó bugról, mert a crossfire és SLI megoldása nem igazán forrt ki a mai napig...
2014. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Körülbelül cf-ben az a kártya egy 7850 szintjét hozza, de vannak olyan játékok ahol nem vagy csak igen kismértékben észrevehető a gyorsulás(bár nem tudom, hogy a mai játékokkal mi a helyzet, régebbieknél biztos fenn áll ez a szitu), illetve ha jól tudom akkor crossfire-ben a VRAM nem adódik össze. Javítsatok ki ha tévedek és remélem segítettem.
2014. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A CrossFire-rel és az SLI-vel csak a baj van, nem ajánlom. Melegedik, nem minden támogatja stb.
2014. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tápot és procit is vennék és mivel az sok pénz így sokat spórolnék a vga-val. 500w van most,de nem minőségi táp. Szal mindenképp csere. Intel Core i5-4440 procira gondoltam. vagy valami hasonlóra.

Értem köszönöm. Akkor crossfirex-nél a vram nem adódik össze? De ez hülyeség akkor nem is tudnának mit külön számolni. Olvasgattam erről, de magyar oldalakon csak valami profilokról találtam: scissor supertilling (vagymi) meg afr. Érdekel a dolog, hogy mi történik pontosan, ha erről tudnátok valami olvasnivalót linkelni azt megköszönném.

2014. jan. 5. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem adódik össze a VRAM, ez marhaság.

Ha olyan procit akarsz venni, akkor illene mellé egy erősebb VGA. Minimum HD7870 vagy R9 270X.


Mennyid lenne az újításra és mik kellenek?

2014. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Látom írjátok ezt a dolgot, hogy nem kiforrott és a támogatás sem jó. Hát nem is a régi játékokhoz szeretném használni. Amelyik játék nem támogatja a multivga-t az 2007 előtti. Akkor ez az egész egy parasztvakítás? Mert nem látom értelmét azok alapján amiket leírtatok. Ha nem adódik össze a vram akkor azt jelenti, hogy ponthogy osztódik ? Vagy hogy renderel a 2 együtt, ha csak az egyik használja a vramot?

Még nem tudom, hogy mennyi pénzem lesz. Nyárra tervezem a vételt. Addig félrerakosgatok. De minél olcsóbban akarok kijönni. Lehet használt cuccokból rakom össze. Most építettem először használt konfigot és elég jó biznisz volt úgy látom.

2014. jan. 5. 20:05
 9/9 Panda Péter ***** válasza:
a több kártyás megoldásokat akkor szoktak használni, ha már egy csúcskat. kártya ereje nem elég. de ha egy monitort feltételezünk, akkor ennyi teljesítményre nem igazán van szükség, ez már inkább az egóhízlaló/e-pénisz növelő kategória.
2014. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!