Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 270x-el más nem járt így?

R9 270x-el más nem járt így?

Figyelt kérdés

ASUS R9 270X 2GB GDDR5 DirectCU II TOP kártyám van.

Ha hosszabb ideig a monitort kikapcsolt állapotban tarja, előfordul, hogy "nem tér vissza". Billentyűre, egérre nem reagál, csak a POWER gombbal tudom újraindítani. Utána működik rendesen, bár a WIN7 ULT 64bit jelzi, hogy nem rendesen lett leállítva a rendszer.

Három hét alatt - mióta megvan - úgy négyszer produkálta ezt. Utolsó alkalommal megfigyeltem, hogy a ház oldala kifejezetten forró.


Azt is tapasztaltam, hogy egyes játékok (Far Cry 3, Tropico 4, WOT) az automata konfig-beállításnál LOW-ra értékelték, annak ellenére hogy ULTRÁN is simán vitte őket.

Természetesen már visszavittem gariba' , várom az eredményt.

Hasonló tapasztalata nem volt valakinek bármilyen 270X kártyával?



2014. jan. 2. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
miylen tápod van?
2014. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A boltban azt mondták, elképzelhető, hogy a gép más hardvere okozza a hibát.

Jelenleg az előző ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 van a gépben, három napja rendszeresen hagyom órákra is "stand by" monitorral. Eddig nem hibázott.

2014. jan. 2. 21:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Ó igen, a táp! Azt együtt vettem a kártyával (2013.12.07.)

XFX 550W Pro Series (P1-550S-XXB9).

Itt ajánlották. :)

2014. jan. 2. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor nem az a hibás
2014. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyi a fejlemény, hogy most nem a monitor kikapcsolás állapotában történt, hanem netezés közben, minden előzmény nélkül. Egyszer csak kurzor megáll, pár másodperc kép eltűnik, monitor stand by, gép ventik pörögnek tovább, csak nem csinál semmit. Mint a jelzett hibánál. Most is csak a POWER hosszú megnyomása indítja újra, s újra működik. Ezek szerint mégsem monitor. (Vagy két rossz VGA-m van :) Gyanús még a HDD (ő csak másodlagos, egy SSD-n van a rendszer) Néha furcsa, nyöszörgő hangokat ad és ő a legöregebb...), de már nem szívesen találgatnék. Innen annyi minden lehet alaplaptól tápon át memóriáig... A Win7 U 64 friss telepítés. Gondolom a komplett gépet kéne elvinnem kivizsgálásra.
2014. jan. 5. 02:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedd óta szervizben van a gép. Azóta 4'-on vagyok kénytelen netezni 22' helyett. T_T
2014. jan. 11. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!