Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez miért van? Új laptop. Dell...

Ez miért van? Új laptop. Dell Inspiron 5537 eredetileg Ubuntu, most Windows 8 64 bites van rajta.

Figyelt kérdés

Először nem akart készenlétbe menni, egyszerűen elsötétült, de az alján a fények továbbra is villogtak, felébresztésre nem reagált, végül maradt a reset gomb. Nem egyszer, többször. Utána kiirkált még olyanokat kék képernyőn, hogy: WATCHDOG_VIOLATION. Na ok. Próbáltam megfrissíteni a hardvereket: videókártyák driver újrafrissítésénel a képernyő elsötétült.

Meglepő fordulat: ha most megnyomtam a bekapcsoló gombot, akkor készenlétbe került(gombok kialudtak, leáll a gép), ha megint megnyomtam, akkor visszajött(gombok újra villognak, gép pörög), szóval működött volna, csakhát a képernyő továbbra is sötét maradt. Újraindítottam, befejeztem a videókártyák driver frissítését, és láss csodát! Működött a készenleti mód! Összecsuktam elaludt, kinyitottam feléledt, minden fasza!

Aha.. egészen a következő kikapcsolásig. Utána megint nem működik a készenléti mód, ugyanazt csinálta mint az elején, hogy nem kapcsolt ki.. Anyád.. Ok, felmentem a Dell hivatalos honlapjára. Talált frissítést a videókártyához, elkezdi letölteni, telepíteni.. képernyő elsötétül. Kék képernyő, teljes összeomlás. ANYÁD!!! Rendszer visszaállítási pont.. újratöltés.. készenlét nem működik.

Ha újrafrissítem a vidókártyák (AMD Radeon HD 8600M Series és Intel(R)HD Graphics Family) driverét, akkor megint működik az alvó mód, de újraindítás után megint nem.

Erre és úgy általánosságban az egész jelenségre vonatkozóan kérdeznem, hogy EZ MI A ROHADT ÉLETÉRT VAN ÍGY?



2014. jan. 2. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van gari vidd el lehet alaplap hiba is de a táppal is lehet baj!
2014. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs baja a gépnek, nem is te tehetsz róla, a legtöbb driver szar.

Sorrend ahogy telepítsd őket, chipset újraindítás, intel vga újraindítás, amd vga újraindítás, aztán a többi..


prohardver dell fórumban sokan írtak erről, van ott megoldás is, honnan szedd, melyik drivert, ott olvasgass.

2014. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!