Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik érné meg jobban Intel...

Szbb23 kérdése:

Melyik érné meg jobban Intel Core i7 2600k vagy Intel Core i5 4670k, ugyanakkora áron tudom beszerezni mindkettőt, melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 04:17
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem mindkettő volt, végül a 2600k mellett döntöttem. Sokkal jobban húzható, megfelelő hűtéssel persze Z68-as alaplappal ufiben feszko piszkálása nélkül egy egyszerű lenyilló menűben, a 3,4-et alapból 5.0-ig engedi húzni, és stabilan megy vele, több órás konvertálásnál is. Feszültség nővelésével akár duplázni is engedi, bár nekem eddig 5,8 Ghz (!!!) volt a max amit meg mertem kockáztatni, azt is csak tesztből. de alapból 4.2-re húzva használom és +2-3 fok C ami rá jőn (nekem ez volt a fő érv). Az i5 4670k nem tud ilyesmit, vagyis ilyen stabilan nem ilyen kevés hő vonzattal, viszont ami az i5 mellett szól a az hogy Támogatja az 1600 Mhz-s ramokat, AVX 2.0-t. Ami az i7 2600 mellett az hogy, magonként +512kb. L3 cachet oszt szét, jobb a GPu teljesítménye. de itt egy összehasonlítás részletes: [link]
2013. dec. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
i5 mellett még szempont lehet az is, hogy támogatja a PCI-E 3.0-át 2600K viszont nem.
2013. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , szerintem akkor a 4670k lesz mert 1600-as memóriáim vannak
2013. dec. 31. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1600-as RAM fog működni csak legfeljebb nem 1600-on. Ne légy bolond, a RAM sebesség messze nem számít annyit mint a proci sebesség, még a 2600k és a 4770k között is, ha húzod őket akkor is a 4770k csak azért éri meg mert jobb áron tudod majd eladni, teljesítménye ugyanaz. A Haswell procik botrányosan szarul húzhatóak részben az on chip VRM részben még a szar paszta miatt ami a CPU mag és a gyári fedél között van és a "delidding" az veszélyes játék ilyen drága procinál.
2014. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!