Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzornak is kell tápcsatl...

Processzornak is kell tápcsatlakozó?

Figyelt kérdés
Az imént láttam egy ilyen kérdést és ezt nemtudtam.tudna valaki képet linkelni róla hogy hogy néz ki? én úgy tudtamhogy az alaplapból veszi fel az áramot.
2013. dec. 29. 14:49
 1/2 anonim válasza:
20%
Én még nem találkoztam olyan processzorral aminek külön táp kell... az alaplapból kapja, és az is szabályozza hogy mennyit.
2013. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Na tisztázzuk. Az alaplap az áramot egy 24 pines csatlakozón keresztül kapja. A processzorba igaz, hogy nem kell dogni semmit a tápból, de az alaplapon, a proci foglalat mellett (alaplap függő, hoyg hol) elhelyezkedik egy 8 pines csatlakozó, ami csak a processzort látja el. Abban igaza van az elsőnek, hogy az alaplap szabályozza, hogy mennyi áramot kapjon a proci, de nem az alaplap áramellátását használja maga a processzor.
2013. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!