Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond?

AllySzat kérdése:

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet. Adva van egy gép: ABIT IN9 32x max, intel core 2 duo e4500 (2,2); geforce 9800gtx+ , a gép megy, semmi baj. Mivel lassu már a proci vettem újat, egy e8400 (3ghz); azonban új bios kell hozzá, sebaj bios frissités, megvan gond nélkül, proci él, működik minden. Azonban most ha játszok valamivel (3D ssel); egy random idő után kezdődnek a bajok. Vagy kifagy a játék nemes egyszerüséggel, vagy megjelennek random pixelek (sovány vigasz: nem fagy ki ilyenkor, rendes FPS el megy tovább, de pánikból kikapcsolom ugyis a gépet). Az első tippem az volt hogy tulmelegedik a GPU, kitakaritottam, progival feltoltam a ventijét 100% ra, igy eddig a rekord 55 fok volt (a 60+ helyett); azonban most megin pöttyözött a kép, olyan 50 fok körül, ami biztosan nem meleg neki. A furcsa az hogy a régi procival, és régi biossal semmi baj nem volt. Szokták irni hogy bios frissités után töröljem a CMOS-t ezt nem tettem meg, most megcsinltam, és remélem ez a baja.... de ha van valami ötlet szivesen veszem
2013. dec. 29. 11:12
 1/4 macika55 ***** válasza:

bios frissités után töröljem a CMOS-t


A bios frissítés előtt kell.Alaphelyzetbe állítani.

Ám frissítés után egyébként is az új alap biost tölti be.


most megcsinltam, és remélem ez a baja.... de ha van valami ötlet szivesen veszem


Nyomj egy LOAD OPTIMIZED beállítást.

2013. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 macika55 ***** válasza:

Ha nem segít semmi,rakd újra az op.rendszert.

A Cpu hőfok megfelelő?

2013. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a proci hőfok tuti jó, amugyis új hűtő van rajta. Most az alap bios beállítás fut épp, remélem ez megoldja. Amúgyis akartam formázni, tényleg újra kéne rakni a gépet, hátha az a baja ...
2013. dec. 29. 12:11
 4/4 macika55 ***** válasza:

Egy optimális beállítást nyomj mint írtam.

Gondolom Satás a winyód,telepítés előtt nézd meg hogy AHCI módban legyen a HDD.

Nem érdemes állítgatni,hátha jó lesz.

2013. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!