Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS, dinamikus lemez konvertál...

SOS, dinamikus lemez konvertálása alaplemezzé?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszi, megy a zöld kéz.

Újra szerettem volna telepíteni a win-t, de problémák vannak a lemezzel. Egy régi gépemet szerettem volna újra rakni,de semmi... Betettem a vinyót a jelenlegi gépbe felismeri,de a lemezkezelőben dinamikus lemezként jelöli. Megnéztem a jelenlegi HDD-t, ami alaplemez. Windows sugó alapján próbáltam ezt a régi dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni, de nem igazán jött össze. A sugó azt írta, hogy töröljek a dinamikus lemezen minden kötetet, majd válasszam az alaplemezzé konvertálás lehetőségét. Itt a további probléma, hogy nincs ilyen menüpont sehol. Ezeket kínálja fel a kötetek törlése után: konvertálás dinamikus lemezzé ( innen indultam :) ), ill konvertálás GPT lemezzé ( ez lenne az alaplemez, vagy ez mit jelent? ) Lehet ebből vhogyan alaplemezt csinálni? OS: Win 7 pro


2013. dec. 27. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:

"Az alaplemezt könnyen átkonvertálhatjuk dinamikussá, de fordítva már nem rózsás a helyzet. A visszaváltáshoz előbb le kell mentenünk az összes adatot, majd újra kell formáznunk a lemezt."

"Ha módosítani kívánja egy lemez formátumát, és vissza szeretné állítani alaplemezzé, akkor újra partíciókat kell létrehoznia a meghajtón."

Visszafelé nem lehet konvertálni. Meg kell szüntetni a partíciót és újra kell formázni.

2013. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!