Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-Link router hatótáv növelés...

Huncsik kérdése:

TP-Link router hatótáv növelésére melyik megoldás a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy TP-Link WR841N routerem. A házunk elég hosszú most kb középen van a házban a router. A notebookkal jó, az egész házban fogható a wifi jel, ám a táblagéppel az elő, és az utolsó szobában nem. Mi lenne a jobb?

1. A routert az egyik szobához közelebb viszem, és vezek hosszabbító kábelt, és azzal ki toldom a másik antennát, és a másik szoba felé viszem.

2. Veszek 2 erősebb antennát, és a routert a mostani helyén hagyom?



2013. dec. 27. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
1. szerintem nem is működne, MIMO módot legalábbis biztosan megkavarná. Én 2-ra szavazok, de nem vagyok benne biztos, hogy csodát tudna művelni, mivel a tablet antennájával vannak gondok. Egy repeater módba rakott AP-vel (vagy második routerrel) meg lehetne oldani, kérdés, ér-e ennyit.
2013. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia! köszi a választ! a tablet vevője lenen gyenge akkor? mert még a hátsó szobában is veszi a jelet, de ha az ágyra felmegyek vele akkor 1 vonal lesz és van mikor megszakad. úgy gondoltam hogy lehet kapni ilyen fekete wifi kábelt amivel ugyan oda csatlakoztatnám az antennát ahol volt a routeren, csak ugye a kábel másik végére, és messzebb el tudnám vinni, vagyis közelebb ahhoz a szobához. Ezért gondoltam erre mert a másik antenna mondjuk a 8dbi is szerintem nem sokkal lenne jobb mint az eredeti 5dbi s.
2013. dec. 27. 01:28
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Sima N -es végződésű routered van, erre nem tudsz másik antennát venni, sem hosszabbítót rárakni, mert nem leszerelhető az antennája. Az ND -s routerek leszerelhető csak. Egyetlen megoldás ha jelismétlőt veszel.

[link]

vagy a te esetbe a 2 antennás változat az ideális:

[link]

Bővebb infó:

http://www.youtube.com/watch?v=jiuPZKkpnN8

2013. dec. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szia köszi a választ! Ennek a routernek ami nekem van ennek le lehet csavarozni az antennáját! Megnéztem! Így is ajánlatos ez az eszköz amit írtál?? vagy ez a kihosszabbítás olcsóbb lenne?? Vagy ha veszek egy 1 antennás 150mbps routert, és a rádiójelet összekötöm?
2013. dec. 27. 12:09
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
Hát akkor ND -s routered van, nem pedig N -es. A hosszabbítás nem feltétlenül olcsóbb, jelveszteséget csinálsz vele és esztétikailag is problémásabb. Az 1 antennás Range Exteneder -el is meg lehet oldani, de akkor lassabb lesz a Wi-Fi hálózatod.
2013. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen olyan van! Értem, és ha veszek egy ilyen routert mint ami most van, vagy egy 1 antennást? és olvastam hogy össze lehet kötni a a két routert wifin keresztül? Reapeater módban??
2013. dec. 27. 13:12
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
Szerinted miért linkelek be itt neked Range Extender -eket? Ha egy sima Wi-Fi router is tudná, akkor azt linkeltem volna be.
2013. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jah értem! viszont ezek elég drágák viszonylag, és tényleg kérdés hogy megéri e költeni rá. Mondjuk máskor próbából ehhez a routerhez hozzá kötöttem egy egy antennásat a másik szobában és azzal is jó volt ugyan az a net ment, csak azt kábellel kellett összekötni! viszont az csak 150mbps volt, de mivel most 2 antennás van, akkor a Range Extender ből 2 antennás célszerű gondolom..... vagy egy egy ugyan ilyen router viszont akkor már árban ugyan ott vagyok. az a baj hogy mindenképp kell valamelyik mert túl hosszú a ház hogy lefedje egy ilyen két antennás 300mbps sebességű
2013. dec. 27. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha egy sima Wi-Fi router is tudná"

Router, pontosabban szoftver kérdése. Enyém (TP-Link WDR3600) pl enged WDS módot, de legtöbb routerre tehető DD-WRT/OpenWRT, ami szintén képes rá.

2013. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!