Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor húzással kapcsolato...

Processzor húzással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Hali.

Lenne pár kérdésem a processzor húzásával kapcsolatban,mivel a jelenlegi már kezd kevéske lenni,és még nincs pénzem jobbra(az új procira van pénzem,csak új alaplap is kell!)

Adott egy athlon x2 250-es 2magos 3ghz/mag processzor.

Hibátlanul működik,csak az új VGA-t visszafogja illetve kezd kevéske lenni.

1.halottam,hogy sok kétmagos procit fellehet oldani 3magosra.Ezt lehetséges?

2.Jelenlegi 3,0ghz/mag órajelről érdemes lenne picit felhúzni?(Alpenföhn hűtő van).

3.Meddig lehet felhúzni még "biztonságos" szintre?

4.Hogyan lehet azt megcsinálni,hogy terhelés függvényében állítsa az órajelet?Egy gépnél olvastam a neten,hogy az alap óra jele (egy i7 920-as procinak) 2,67 ghz és terhelés hatására 3,2ghz-re emelkedik.


2013. dec. 22. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

1. akkor lehet, hogyha alapból a széria 3magos, csak a tiedben hibázás, megbízhatatlan működés miatt letiltották. Ha ez a hibázás ritkán fordul elő, akkor nyugodtan lehet használni.

2. Addig érdemes húzni amíg a hőmérséklete rendben van és ritkán hibázik.

3. Lásd 2.

4. Ezt nem nagyon lehet megtanítani a processzornak. Ha alapból (bios) nem tudja akkor programokkal talán lehet összehaxolni valamit, de nem szerencsés.

2013. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy videó alapján most 3ghz-ról 3,25-re húztam,jelenleg alapjáraton 29-30 fok szokott lenni,most is annyi (néha 32-n is látom),játéknál is +1 max. 2 fokkal volt magasabb...

Volt egy ilyen szorzó ,hogy az alap beállítás 200 volt most 215-ön van...

Mást nem kell állítani,csak ezt a szorzót?

Láttam pár videót ahol vmi feszültség izét is állítottak.

2013. dec. 22. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Az üresjárati hőmérséklet információértéke nulla.

A terhelés utáni hőmérséklet már fontosabb, de ez számottevően csak a feszültségemelés után emelkedik.


Futtasd a linkben szereplő programot 1-2 óráig, ha nem problémázik akkor rendbenvan az órajel, feszültség.

2013. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!