Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami jó 300 megás routert...

Valami jó 300 megás routert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

TP-LINK WR-841N, TP-Link TL-WR841ND, TP-LINK TL-MR3420 között vacilálok, de minél több tipp/ajánlat érdekel


Másik, hogy sok helyen írja, hogy "300Mb-os", de ez gondolom nem a LAN és WLAN is (általában a WLAN ami több ahogy olvastam, de most ezt vki kifejtené h ez miért, és hogy hat?)


2013. dec. 20. 15:51
 1/2 claidheamohmor ***** válasza:

Attól függ, mire kell, mert pl. a TL-MR3420 az egy 3G/4G képes router (WAN portja is van neki, a gyártó reklámozza is a failover képességet), de a 841ND az nem. (Az ND és az N közt a különbség az, hogy az utóbbi nem levehető antennás). Nekem volt 841ND-m, semmi bajom nem volt vele, most is üzemel az egyik barátomnál, kb. 4-5 éves a cucc. Lecseréltem egy 1043ND-re, mert azon van USB, és ennek volt a legjobb ár/érték aránya.

Szóval még egyszer: attól függ, mire kell.

a 300mbps a wifi elméletileg elérhető sávszélességét jelenti. A vezetékesen elérhető sávszélesség ezeknél a routereknél 10/100 vagy 10/100/1000 (gigabit). Ezeknek a jelentősége legfeljebb akkor van, ha viszonylag nagy adatforgalmat bonyolítasz a belső hálózatodon, mert a 100 megabites internet-előfizetés az már üzleti kategória, leggyakoribbak az olcsóbb 4,10, 20 megabitesek :) Vagyis az internetes sávszéledet bőven bírja bármelyik mai router.

Szóval a fene tudja. Ha nem kell a 3G/4G, meg az USB, akkor a 841ND. Ha kell a 3G/4G, és nem akarsz vacakolni, akkor a 3420. Ha szeretsz hekkelni, akkor a 1043ND, mert abban 8 MB flash van, több cucc fér rá, ha openwrt pakolsz bele a gyári firmware helyett (és akkor ugyanúgy meg lehet oldani a 3G/4G-t).

Ha nagyobb sávszélesség kell, akkor a hibrid wifi vagy dual band-es cuccok közül válogass, nyilván akkor érdemes 5GHz-et tudó vevőt is beszerezni. Utóbbi routerek drágábbak.


Egy kis példa segítségnek: Laptopom van, meg 1TB-os külső vinyóm. A laptop lényege a könnyű hordozhatóság, amit egy 3,5"-os külső vinyó (főleg a hozzá való tápegységgel együtt) kényelmetlenné tesz. A (viszonylag olcsó) megoldás az volt, hogy a 841ND-t 1043ND-re cseréltem, amin van USB csatlakozó, erre rá lett dugva a külső vinyó, ami bárhonnan elérhető most már. Egyéb felmerült igények miatt a gyári operációs rendszere openwrt-re lett cserélve. Most USB-HUB-on keresztül van rádugva a vinyó, meg egy nyomtató. Kíváncsiságból kipróbáltam egyszer egy 3G USB stick-kel, a dolog működik. A megosztott tárhely dinamikus dns-szolgáltatón vagy fix ip-címen keresztül nem csak otthonról, hanem bárhonnan elérhető. Wifin keresztül is lejátszhatók zenék, filmek (full HD-t még nem próbáltam, de avi-k, 720p mkv-k mennek). Vannak, akik torrent klienst is futtatnak rajta, de az eléggé lefogja a hardvert (végül is mégse PC, 400 MHz-es proci, 32MB RAM, 8MB flash memória az oprendszernek.)


Egyéb példák: a haveromnál nincs ilyen igény, asztali gép van, kábelen, egy a-s wifit tudó régi laptop a csajának, meg a telefonok (g-s wifi). Oda tök elég a 841ND, még tán sok is. Vagy egy ismerősömnél egy régi laptop (g-s wifi) meg a telefon, semmi igény, csak böngészés a neten, meg némi letöltés, itt egy 741ND van, (150Mb, b/g/n)

2013. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi :) de had javítsalak ki egyik résznél


" mert a 100 megabites internet-előfizetés az már üzleti kategória, leggyakoribbak az olcsóbb 4,10, 20 megabitesek"


azért a DIGI meg UPC-nek is több éve van 200mega plusszos nete (jó persze ez nem átlag 200 mega, hanem max 200 mega), már nem olyan úri muri


amúgy lassan 2 éve 240 megás a netünk, de a router csak 100as, tehát lefolytja (ha éppen olyan pillanata van, hogy 100+ os a net), és mikor két gép és egy laptop eszi a netét, ez észre is vehető

(plusz a valódi oka a cserének a folytonos sugárzásleállás, tehát a vezeték nélküli netet van hogy naponta 4szer kell kihúz-bedug módszerrel újraindítani)

2013. dec. 21. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!