Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2*2GB 1333MHz CL9 vagy 2*2GB...

2*2GB 1333MHz CL9 vagy 2*2GB 1600MHz CL11. Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felmerült egy kérdés aminél nem jutok dűlőre. Adott 2 RAM a címben említettek csak az egyik CL9-es de kisebb MHz-en fut amíg a másik magasabb MHz-en ketyeg, de viszont CL11-es.

A kérdés az hogy megéri-e 2*2GB 1600MHz-es modult venni annak ellenére hogy CL11-es?

A gép játékon kívül kép és videószerkesztésre van használva.

Várok minden építőjellegű hozzászólást!



2013. dec. 17. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a két felállás között észrevehető lenne komolyabb különbség gyakorlatban (játékoknál tutira semmi). Valószínűleg az 1600-as is bír alacsonyabb időzítést 1333 órajelen, kérdés az is, hogy mit támogat a memória vezérlőd.

Azt sejthető, hogy ha sokszor kell kisebb adatcsomagokhoz nyúlni a RAM-ban, akkor a CL9 jelent előnyt, ha viszont egy nagy méretű adatot kell a RAM-ból kiolvasni, akkor a magasabb órajel (sávszélesség) kerülhet előnybe. Általános esetben szerintem az első eset gyakoribb, de mint említettem valószínűleg mindegy melyiket veszed (amelyikre több a gari vagy olcsóbb).

2013. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így igaz!
2013. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz érezhető különbség a kettő között és tényleg elég valószínű, hogy az 1600-as alacsonyabb frekvencián kisebb mehet CL9-ben de legalább 10-ben.


Viszont elég lesz 4GB? Én most bővítettem 8-ra képszerkesztés miatt.

2013. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Maga a kérdés nem rossz, mármint hogy elegendő-e 4 GB képszerkesztéshez. Itt jön képbe az hogy ha 2*2 1333MHz-es modult veszek akkor gépemben lévővel össze tudom társítani és így 6GB lesz. Viszont ha az 1600MHz-es lesz a kiválasztott akkor nem tehetem be a már meglévők mellé.
2013. dec. 17. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
4Gb memóriánál többet rakni a gépbe csak akkor kell ha 64 bites az oprendszer.A harminckettes úgysem tud megcímezni többet.Sőt ha jól emlékszem videokártyamemóriástul három egész valamennyit.És punktum.
2013. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen azzal tisztában vagyok, hogy 32bites winfos csak 3,X GB ramot lát csak. Én már évek óta 64bit-es wint használok, mert mindig arra készültem hogy egyszer kibővítem a ramokat illetve ne lepődjek meg ha nem megy minden olyan program ami 32bit-en ment. Mert ugye a winfos már csak ilyen...
2013. dec. 18. 01:55
 7/7 anonim ***** válasza:
2007 közepétől használtam x64-es vistát.Akkor nem hogy szar se volt a 64 bites rendszerekhez de még fos sem.8Gb memóriát tettem bele egy akkor bivaly erős gépbe.A "memóriazabáló" vista 28-35 százalékot használt fel a memóriából.Visszatértem a 32 biteshez programkompatibilitás okán.Lényeg hogy nem biztos hogy a "legmenőbb"cuccok összevásárlása fut a legjobban.Az egy szálra írott programok ugyanúgy futnak egymagos gépben is mint egy 216 magosban.
2013. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!