Meghibásodás szempontjából melyik a tartósabb, a hagyományos asztali PC, vagy a laptop?
Én saját tapasztalatot tudok veled megosztani.
Vettem egy MSI laptopot egy időben, ami másfél évig működött rendeltetésszerűen, de utána 3-4 havonta gariba hurcoltattam a futárral. Hol a venti szart be és tűzforró volt a lapi felülete, hol a gombok koptak el, utolsó alkalommal meg az egész alaplapot kicserélték nekem, mert egyáltalán nem kapcsolt be, csak villogott a készenléti led-je.
Ennyit tudok róla írni, lehet én választottam rosszul, de én többet laptopot nem vásárolok. Mellesleg azért arról beszámolok, több ismerősömnek is problémamentes a laptopja (ASUS) évek óta.
De én még mindig azt mondom, egy asztali gép erősebb, olcsóbb, kitartóbb és még mindig könnyebben levezethető egy konkrét hardverre, ha meghibásodna.
A meghibásodás valószínűsége mindkét esetbe fent áll, és arányaiban is hasonló. De a garanciaidőn túli javítás költsége jóval magasabb is lehet egy laptopnál, főleg ha alaplapos lesz, ami az egyik leggyakrabb hiba mindkét esetben.
Laptopot tehát minél több garanciával érdemes venni, és azt sem árt ha veszel még hozzá plusz egy évet, a gyárin felül, már ahol lehet.
Ha a meghibásodás a fő szempont akkor egyértelműen asztalit mondanám. Annak ellenére, hogy én laptopokat használok már kb 10 éve. Eddig akár milyet vettem a garidőben biztosan javíttatni kellett. Volt már MSI, ASUS, Lenovo, IBM meg FuSi. A legtovább az ASUS bírta. Abba kellett egy DVD-t cserélni kb 1 év használat után de az volt az egyetlen amit el is adtam használtan, 3 évvel később.
Amivel nekem gondom szokott lenni az az optikai meghajtó és az alaplap. A többi alkatrész nekem nem szokott elszállni. Mondjuk nálam eléggé extrém igénybevételnek vannak kitéve a gépek, megy átlag napi 15-18 órát :)
Érdekesnek találom a kérdést.
A laptop mellett annyit hogy billentyűzet egér monitor egyben és hordozható.
Ugyanakkor ebben rejlik a hibája.Bármelyikkel gond van oda az összes.Az aksiról nem is beszélve ami 100% hogy tönkre fog menni és nem olcsó a pótlása.
Az asztali gépeknél általában az előre összerakott gépekkel szokott gond lenni,a jóhoz mindig elsóznak egy gyenge alkatrészt vagy többet.Saját összerakott/rakatott gép minőségi alkatrészekből meghibásodása közelít a nullához és ha ár/tudást vesszük fele annyi mint a laptop.
Elvileg a laptopok sérülékenyebbek, de csak ha hordozzák őket. Talán még az is növeli az elromlási esélyeket, hogy nem olyan jó a hűtésük, különösen az olcsóbbaknak.
De ha nem is jelentős a különbség, az asztali gép akkor is egyértelműen nyerő ezen a téren, ha úgysem kell a hordozhatóság. Ugyanis ha az asztali gépben elromlik valami, azt olcsón pótlod, a laptoppal viszont szívás van. Az alaplap hiba egy alsó kategóriás, már nem garanciás laptopnál alsó hangon 50 ezer. A billentyűzet ha tönkremegy (ha nem külsőt használsz), annak 20-as a pótlása (asszony ráöntötte a körömlakk lemosót, onnan tudom...), a kijelzőt is iszonyat drága pótolni, ha gond van vele. Ja és ha a házán alakul ki bármilyen sérülés, az asztali gépnél olcsón vehetsz újat, a laptoppal viszont sok esetben semmit nem tudsz csinálni. Asztali gépnél magára a szerelésre sem fogsz költeni, mert nem kell szakértelem, hogy kicserélj bármit (az alkatrészek ma olyan olcsók, hogy nem nagyon érdemes javíttatni, cserélni érdemes), a laptophoz viszont én is alig merek nyúlni.
Csak arra kell vigyázni asztali gépnél, hogy minőségi tápod legyen, ezt azért írom, mert laptopnál nem merül fel a kérdés, egy rossz táp viszont tönkretehet más alkatrészeket is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!