Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány százezerét kell venni...

Hány százezerét kell venni laptopot hogy azon játszani is lehessen? Nem vágom a számítástechnikát, de miért van az, hogy

Figyelt kérdés
Van egy laptopom 2.1Gh proci 4giga ram,videókártyát most nem tudomű pontosan meg 750gigás winyó(tudom hogy ettől van ezerszer jobb gép is)és egyszerűen a fos grafikás játékok is akadnak rajta.Haverok azt mondják a laptop nem játékra való!Szerintem meg az ok a fos integrált videókártya(VGA: Intel HD Graphics)
2013. dec. 16. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
200 ezer körül már van i7-es laptop Radeon 8870M-el. Azon elfutnak a mai játékok maxon.
2013. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Haveroknak igaza van, laptop játékra nem a legtökéletesebb választás. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs olyan laptop, amelyiken ne lehetne játszani, de ugyanakkora összegből egy jobb teljesítményű, jobb hőleadású, és legfőképp kivitelezéséből adódóan összehasonlíthatatlanul bővíthetőbb gépet kapsz.

Neked is igazad van, Intel HD Graphics nem egy játékra tervezett GPU. Mivel a laptopokat (elenyésző számú, jellemzően csúcskategóriás ellenpélda kivételével) bővíteni nem lehet, te ezzel a géppel maximum több éves címekkel fogsz tudni játszain (amennyiben nem lesznek grafikai problémák a nem erre optimalizált drivernek köszönhetően).

150 feletti gépekkel lehet játszani kompromisszumokkal (értsd: nem feltétlenül maximális részletességgel, és hamar el is avul, bővítési lehetőség nélkül), de még egyszer: ha ez a célod, egy PC-vel sokkal jobban jársz.

2013. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2 +1


És tényleg igazuk van a haverjaidnak, sokkal jobban járnál, ha a 2-300 ezres laptop helyett, ami még úgy se a legélvezhetőbb fps-sel viszi a játékokat, egy asztali gépet vennél. Sokkal, de sokkal jobban járnál.

2013. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzáértő válaszokat!!Azt elfelejtettem írni hogy nem játékra vettem ezt a laptopot csak egy haver megunt gépe és annyira haveri áron adta,hogy kihagyhatatlan volt.És ezután nézegettem hogy miket tud a játékok terén.
2013. dec. 17. 00:05
 5/11 anonim ***** válasza:
És akkor most szeretnél venni új laptopot vagy asztali gépet játékra??
2013. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"i7-es laptop Radeon 8870M-el. Azon elfutnak a mai játékok maxon"

Aham, persze...milyen felbontáson? A max grafika alatt remélem minden látványjavító opció bekapcsolását érted és az élsimi illetve aniso szűrés maxolását is. No ezután johet a Metro Last Light vagy a Crysis 3 esetleg egy BF4...

Mondjuk laptop szinten tényleg nem rossz a 8870M, ami lényegében egy csökkentett GPU órajelű HD7770, de ne vezessük félre az embereket...a teljesítménye fél úton lehet a 7750 és 7770 között. Ilyen kártyákkal nem lehet maxolni a komolyabb gépigényű játékokat értelmes felbontáson! Ettől függetlenül biztosan jókat lehet játszani egy olyan lapossal, bár én is azt vallom, hogy a laptop nem játékra való...ár/teljesítményben rosszabb, kényelmetlenebb (kivéve a hordozhatóságot) és szinte fejleszthetetlen.

2013. dec. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6:

Mondjuk egy 200 ezres laptopban, amiben ilyen VGA van meg i7-es proci, biztosan 1366x768-as a kijelző, azon lehet, hogy közel max beállításokkal megy a legtöbb játék.


Ettől még tény, hogy 200-ért játékra sokkal alkalmasabb asztali gépet lehet kapni, 100-asért meg a 200-as laptop teljesítményét lehet hozni.

2013. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még! De nem sokáig így,már így is ha úgy vesszük 200-ért elég jó laptopot kapsz,ami viszi a játékokat,ha alaposan körül nézel sokszzor elég a 180k is ami azért na,nem kevés pénzt spórolsz meg,aki meg azt mondja h laptop nem játékra való,részben igaza van de ha a laptopod alá veszel laptop hűtőt máris jobb lesz a hűtése,ezért játék alatt nem fogja lejebb venni a Ghz-t a procikon a rendszer :)

Egyébként ahhoz képest hogy régen rohadt sokat kellet fizetni egy laptopért,ami elviszi a játékokat mostanra ez kb 150e Ft-ra mérséklődött,ami nem rossz sőt...

PC piac így is haldoklik mármint az asztali ezért szerintem pár éven belül nem lesz ez.

Részben azért is szeretem én a laptopot mert kapok hozzá új kijelzőt,érdekes módon az asztali gépem ami 4 éves,de a monitor már tiszte barna foltos é ráégett minden,pedig minden nap takaírottuk,akkor nem jobb egy laptop h mindig új kijelzőt is kapsz hozzá.Meg nem biztos hogy olcsóbban kijösz egy asztalival MERT:Egy jó procihoz jó hűtő kell,ami kb 10e Ft esetleg ha komolyabb a CPU akkor akér 20eFt is lehet és csak a hűtés,egy új ház kb 10E ft és még keveset is mondtam,aki ez alatt vezs házat az eléggé ocska deformálódásra hajlamos házat kap.

Na akkor kell táp ami kb 10e Ft,egy jobb gép esetében akér 15E Ft is lehet mert nem illik ilyen noname kínai gyártoktól venni mert szar a hatásfokuk is.

Kell hozzá egy normális monitor ami minimum FHD-s ami kb 30E Ft,tehát ez az összeg kb 55E ft és még a hardverről nem is beszéltünk tehát nem biztos hogy olcsóbban jönnél ki,ezen felül a hordozhatóság több szempontból is fontos,főleg ebben a rohanó világban nem hiába vesznek több notebookot mint asztali PC-t.Meg játékokra lehetőleg ne integráltat vegyél,ez igaz az asztali PC-k piacán is,ha dedikáltat veszel és jót nem lesz probléma.

2013. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem,nem szeretnék másik laptopot vagy asztali gépet venni.Vagyis vennék ha megtehetném:D ez csak egy jó vétel volt,de nem igazán játékra való tapasztalatim szerint.Én alapjában véve xbox-os vagyok,csak mivel régen sokat játszottunk az unokatesókkal a medal of honorral multiban így gondoltam visszahozhatnánk a régi szép időket,mivel asztali gépem nincs.Bár még némi reményem van mivel még nem sikerült megszereznem a medál azon részét amivel nyomtuk.Asszem az allied assault vagy mi:D már jó pár éves játék mert kb öt éve nyomtuk,úgyhogy elég jó esélyem van hogy az nem fog akadozni:D vélemény?
2013. dec. 17. 20:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Menni fog szerintem simán,bár nem ártott volna egy pontosabb adat a hardverről! pl pontosan milyen proci,pontosan milyen VGA,mert az hogy HD Grapics eléggé kevéske mert van 2000 vagy 3000 de 4600 is,nyílván a nagyobb az erősebb mindig :)
2013. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!