Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom tönkre fog menni?

A monitorom tönkre fog menni?

Figyelt kérdés

Pár napja, amikor bekapcsolom a gépet majd a monitort kicsit furcsán viselkedik. Először is nem kapcsol be, hanem villog rajta a LED, majd megjelenik a bekapcsoláskor megjelenő LG és Energy Star logó, majd megint villog a kép mintha ki és bekapcsolna. Ma lemértem 3 perc után bekapcsol ahogy kell. Utána semmi gond nincs vele, még akkor se ha a Windows lekapcsolja 10 perc tétlenség után.

Nem tudom másik monitorral letesztelni a gépet, nem tudom másik gépen letesztelni a monitort - ha bármelyik lenne nem idegeskednék.

A típusa LG Flatron W1934S 5 éves múlt, LCD.



2013. dec. 16. 09:35
 1/6 asdelmagad666 ***** válasza:

hát itt a számítógépet bootolási idejével vannak gondok szerintem.

mivel ha a gépet elindítod és még a biosig sem jut el akkor a monitor sem kapcsolbe, mindenképpen szerezz egy kölcsön monitort és próbáld ki.

2013. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lehetséges. A gép rendesen bootol, halop az ellenőrző csipogást a BIOStól, ahogy kell, újraindítsánál is rendesen megy a boot. Kipróbáltam kikapcsoltam, be a hangfalat, mert Win betölsénél ugye van zene. De fura mód pár perc kikapcsolás után a monitor rendesen reagál. Csak hosszabb idő után időzik és vacakol.
2013. dec. 16. 10:16
 3/6 asdelmagad666 ***** válasza:

ahhha.

akkor nézesd meg a monitort ha nem akarsz másikat venni nehogy tönkre menjen idő előtt mást nem tudok mondani sajnos

2013. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szedd szét, és a tápegység környékén cseréld ki a kondikat. Ha külső tápos, akkor annál az áramkörnék, ahová az áram befut. Pár száz forintból megvan, és plusz pár év élettartam.


Ha nem értesz ilyesmihez/nincs forrasztópákád, akkor vidd el műszerészhez.

2013. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyik megoldás sem jöhet szóba, új monitort akartam venni - jobb lett volna előbb. Januárig vajon még kibírja? :S
2013. dec. 16. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a frissítési fekvenciát é a kontasztot.Kibírhatja, de ha már bekepcsolt, félóra kedvéért ne kapcs. ki.
2013. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!