Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írhatja a windows egy...

Miért írhatja a windows egy 100% Kifogástalan HDD-re, hogy merevlemez hiba, mentsek le mindent?

Figyelt kérdés
Alaplapot cseréltem, egy napig minden tökéletes volt, majd inditásnál kiirta, hogy merevlemez hibát észlelt, mentsek gyorsan mindent. 4 programmal néztem meg (HDSentinel, CrystaldiscInfo, HDTune, win alap), mind azt irta hogy 100% kifogástalan, mégis hibát kapok, vagy el sem indul csak kék képernyo, hogy nem lát vinyót/sérült kábel blabla... Tobb kábellel probaltam több portban. Az alaplapnak nem hiszem, hogy köze lenne hozzá, csak megemlítettem, hátha releváns.

2013. dec. 15. 11:44
 1/4 levis56 ***** válasza:
Dríverekkel próbálkoztál frissíteni?
2013. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na négy napnyi szenvedés után úgy tűnik megoldódott, bár még azért nem kiabálom el. Úgy látszik a MBR - GPT kavar volt, kiírtam GPT UEFI-be egy iso-t, a vinyókat szintén átkonvertáltam GPT-be, és egyelőre minden stabil :)


Szóval aki régi gépet újít, figyeljen erre, mert nagy szenvedést tud okozni. Ha UEFI-s alaplapot vesztek, minden partíciót töröljetek, az unallocated lemezt konvertáljátok GPT-be, és úgy installáljatok az UEFI-be kiírt iso-t.

2013. dec. 16. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Régi gépre rogi processzora új lapot nemkasz mert énse kaptam 4 éves procira uefi biosos lapot
2013. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyira nem régi :)


Úgy értettem, hogy régi bios-os lap. Csak egy kényszer alaplap volt benne, ami meg elég gagyi volt, még PCIE 1.0-val... szóval képzelheted... Az volt a mákom, hogy hybrid lap, így részben támogatta az AM3+ procikat

2013. dec. 17. 09:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!