Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet ma még kapni ilyen...

Lehet ma még kapni ilyen "számtekbolt" kategóriás hangkártyát, ami ASIO kompatibilis?

Figyelt kérdés

Mert eddig nekem Sound Blaster Audigy 2 volt, ami lássuk be eléggé meghatározott egy korszakot. Engem nem érdekel, hogy milyen hangzatos neve meg képességei vannak a mostani felhozatal tagjainak és az sem érdekel hánypontegy, ha egyik se ASIO-s. Nekem csak az számit, hogy sztereóban menjen, de ugy nagyon jól!


Egyébként zenélésre kellene, és azért csak ilyen "számtekboltos" kategoria, mert nem tudok 30ezer forint körüli összeget most odaadni egy profi, studióba való hangkártyáért (ennyibe kerül egy belépöszintü cucc amugy)!


Van esetleg, ami ilyen Audigy klón?


2013. dec. 7. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Kétmagos proci, USB-s bármi (sose baj, ha nem sima "Generic USB Audio Device", tehát kell driver és 24/48 fölé kergethető), és Asio4All elég könnyen lehet kőstabil 5ms pufferel 24/48-on 80% CPU használat mellett. Nyilván akármilyen Generic USB Audio device is megteszi, például ez:

[link]


De van persze négyezerért is két jack dugó egy usb-s sport szeleten, ami csak arra jó, hogy az Asio4All tudjon rendes ASIO driverként működni rá (mert ő Generic USB Audio Device eszközosztályra egy rendes ASIO driver, 2ms alá megy nem túl erős gépen is, ha nincs 50% a CPU terhelés)


Az ASIO4All először kissé állítgatós-próbálgatós lesz, egészen biztosan a jobb alsó sarok környékén lakó villáskulcs ikonnal kell indítanod az ismerkedést.

2013. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Asio4all, hagyjá már :D Az csak egy szoftveres trukk...most nekem nem az alacsony késés mia kell az asio hanem mert az minden tekintetben jobb es stabilabb mint a directx szerencsetlenkedes. Meg eleve a zenei szoftvereket is asiohoz igazitjak. De kulonben nem ertem, h pl aki jatszani akar az rogton rohan videokartyat venni, a zeneleshez meg mindenki spur venni hangkarit, es ilyan asio4allal szerencsetlenkednek. Attol h alacsony lesz a keses még ugyanugy hulladek lesz a hang (resampling minosege, D/A konverzio, stb)
2013. dec. 8. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ember. Generic USB Audio eszközosztályhoz DRIVER az Asio4All. Ha úgy tetszik, ez történt vele pár éve, hogy több népszerű kártyához rendes ASIO driverként funkcionál. Szokták pl. Focusrite kezdeti driverei HELYETT használni, mert 5-10ms megvan stabilan.


Az Audigy2-t írtad, az még csak nem is sample pontos a fix frekvencián üzemelő, megkerülhetetlen DSP miatt. Írtam egy jobbat és egy rosszabbat, nem gondoltam az Audigy alapján, hogy nagyon cél lenne a pöpec minőség. És mivel lassan már az akusztikus gitárnak is mp3 hangja kell legyen az iparban, nincs nagy igény a teljesen jó kimenetű kártyákra, csak egy stabil kis réspiac mutatkozik rá, ahol azért eléggé túlárazott izék vannak. Mostanában kezdik a gyártók bevezetni azt, hogy ha már USB-s a kelendőbb, és ha már az hordozható, akkor legyen már strapabíró is valamennyire azért az árért. Szívem szerint UR22-t mondanék, mert az most az egyetlen, ami úgy-ahogy megfizethető (legalább 5 évre veszed, 32 használtan, 42-ért találsz újat pillanatnyilag), és azért nagy a hype körülötte, mert a népek extra elégedettséggel nyüstölik. Két elviselhető minőségű "számtekbolt kategóriás" árából, irgalmatlan előfokokkal, ésszerű funkciókkal, közepesen okés driverrel, és van benne anyag is rendesen.

2013. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!