Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II x2 vagy amd athlon...

Phenom II x2 vagy amd athlon x3 a jobb játékra?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs nagy különbség. Amit a Phenom elveszít a kevesebb magon, megnyeri az L3 cache-n.
2013. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor úgy fogalmazok kisebb felbontáson pl 180x1024-1360x768 . érdemlegesen melyik ékeskedik . így is ugyan az?
2013. dec. 7. 18:13
 3/7 A kérdező kommentje:
1280x1024
2013. dec. 7. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
A kettő között semmilyen felbontásban nincs lényeges különbség. Én leginkább egyiket sem választanám. Az AM3 foglalat nagyon régi, nem érdemes foltozgatni. Az esetek nagy részében a legolcsóbb Haswell Pentium elveri mindkettőt, és még csak nem is drágább.
2013. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen a G -jelzéssel ellátottak azok ha jól tudom. de azt nem értem 2 magban azok az intelek hogy-hogy egy bf3 alá is jók? mikor 4 magon lehet rendesen a játékot futattni tesztekben viszont ez a 2 magos intel jól szerepel
2013. dec. 7. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Az AMD teljesítményben és gyártástechnológiában jelenleg egy generációval le van maradva. Már egy ideje van ilyen különbség köztük, ráadásul az AM3-as procik eleve három generációval régebbiek.


Emellett a két gyártó teljesen más architekturális utat követ. Emiatt van, hogy az AMD már 20 ezer forint alatt kínál négymagos processzort, míg az Intel csak 45 ezer fölött. Ezzel az AMD amennyit nyer, annyit veszít. Teljesítményben nagyjából ott versenyképes, ahova árazva van.

2013. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
többnyire melyik játékoknál jön elő az l3 cache hiánya?
2013. dec. 7. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!