Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router-gép kábel hosszabbítás?

Router-gép kábel hosszabbítás?

Figyelt kérdés

Jön a netkábel, be a modembe, modemből routerbe, routerből a jelenlegi gépembe. Mivel új gépet tervezek, ami másik szobában lesz, és a 2 szoba között jó 5 méternyi fal van, és az lenne a gamer gép, szóval nem akarok wifi kapcsolatot. Azt tervezem, hogy veszek egy 15m-es utp kábelt, ezt elvileg beledugom routerbe, majd elvezetem másik szobába, ott bedugom a gépbe, és vígan működik tovább. Az lenne a kérdésem, hogy jól gondolom-e hogy így tökéletesen fog működni, illetve lassít-e valamit az internet kapcsolaton, hogy 15méter kábel van a router és a másik gép között?


ezt a hosszabbítót néztem ki: [link]


Várom válaszaitokat, köszi előre is!



2013. dec. 7. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz lassabb, de inkább nézzél Cat6-os kábelt


[link]


100m-ig erősítés nélkül használható az UTP

2013. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hogy 15m vagy 1m-es az UTP kábeled, szerintem mikromásodpercnyiben mérhető legfeljebb, hogy mennyi késésed lenne, szóval elhanyagolhatónak minősül egy az egyben.

Nem hiszem, hogy bármennyi késésed lenne abból, hogy milyen hosszú kábelt használsz!

2013. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mi a különbség a cat6 és az enyém között? már persze azon kívül hogy az előbbi 2x olyan drága :D
2013. dec. 7. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:
CAT6 tokeletesen felesleges, CAT5E eleg (joval olcsobb, es a szabvanyok szerint pontosan ugyanugy 100m-ig GigaBit Ethernetet kell tudnia atvinni.)
2013. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm :)
2013. dec. 7. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy belekérdezek, de 100 % ig ez a helyzet nálam is. Minden "paraméter" megegyezik.

Én ezt a problémát egy USB-s Wifi vevő antennával próbálom megoldani. Jól gondolat, vagy a vezeték a jobb ?

Nálam nem szempont, hogy a router, illetve a PC(wifi vevő) között némi jelerősség csökkenés lesz.

Köszönöm a válaszokat ! :)

2013. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az lenne a normális megoldás, csak mivel nekem gamer gép, azon wowoznék, cod multi stb, ahol fontos a net, nem kockáztathatom hogy véletlenül elmegy a jel, belassuljon vagy valami, szóval ez a biztos :D
2013. dec. 7. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm !!!!
2013. dec. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!