Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csatlakoztassam az...

Hogyan csatlakoztassam az alaplapra az LPT (párhuzamos port) kivezetés csatlakozóját?

Figyelt kérdés

Vettem egy ilyet:

[link]

Az lenne a kérdésem, hogy hogy dugjam rá az alaplapra. Az alaplapon a csatlakozó egyik végén egyel kevesebb tű van. Most úgy dugtam be hogy a kábel piros széle azon az oldalon van ahol 1-el kevesebb tű van. Így jó? Mivel fejjel lefelé is rámegy a dugó, így nem tudom eldönteni hogy jó e. Egy szkennert szeretnék rádugni, de most nem tudom hogy a csatlakozó van rosszul bedugva, vagy csak a régi driver miatt nem működik a szkenner.



2013. dec. 3. 18:54
 1/4 hypno ***** válasza:

Az alaplap kézikönyve nem ad eligazítást?

Legalább anyit, hogy hol kezdődik a lábak számozása

2013. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kézikönyvben csak ennyi van:

[link]

2013. dec. 3. 19:40
 3/4 hypno ***** válasza:

Az elég lesz.

Vesd össze ezzel a lábkiosztással.

[link]


És szerintem a szalagkábel piros csíkkal jelölt oldalán van az 1. láb. :)

Ennek megfelelően dugd össze.

2013. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Most úgy van össze dugva ahogy írtad, viszont még mindig nem bírom működésre a szkennert. Win 8-am van és egy ősi szkennerem. Viszont már próbáltam VMWare-ben egy virtuális XP-vel is, ahol beállítottam hogy a fizikai LPT portot használja, de még mindig nem működik. A Bios-ban engedélyezve van a port és most épp ECP (DMA3/ IRQ7) beállításokkal van. Már próbáltam mindenhogy de fogalmam sincs hogy miért nem működik. A szkennernek nincs baja, másik gépen működik.
2013. dec. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!