Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan használjam a laptopom...

Hogyan használjam a laptopom hogy az akkumulátor nem menyen tönkre?

Figyelt kérdés
hálózatra van kötve akkor vegyem ki az akkut vagy mikor akkuról használom huzam ki a kábelt
2013. dec. 2. 19:56
 1/3 macika55 ***** válasza:

Ha be van dugva a töltő,nem tudod akksiról használni.

Hagyd benne,havonta egyszer merítsd le 50%-ig.

2013. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 2 éve használom hálózatról, aksi sose volt kivéve, 2-3 havonta egyszer lemerítem és feltöltöm teljesen, és szinte a gyári kapacitása megvan még. Szakirodalmat nem olvastam ezzel kapcsolatban, talán nem is szakszerű így, de nekem nem volt még aksi gondom a laptopjaimmal. Kivenni nem szeretem, mert szívtam azt már meg áramszünet miatt.
2013. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

notebooktól is függ.

a legtutibb 5-10% -ig lemeríteni, és elrakni.

fontos hogy ne teljesen üresen, mert ha sokáig áll, és elveszíti az alap töltöttségi szintjét, akkor utána nem lehet feltölteni, ha fel van teljesen töltve és úgy rakod el, akkor a gyengébb általában olcsóbb noteszok akkui szép lassan felemésztik magukat.

minőségi notesz esetén, minőségi akkuval (pl. lenovo/sony közép kategóriától), bent hagyhatod non-stop. Előbb cseréled le egy modernebbre, mint hogy tönkre menne.

2013. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!