Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az FX8350 proci megbirkózik...

Az FX8350 proci megbirkózik bármilyen játékkal?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a VGA az elsődleges, de én most a procit kérdeztem.:)Full HD ultra beállításon.
2013. dec. 1. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg.


De én inkább vennék 8320-at, mert a 8350 gyárilag emelt órajelű 8320.


Vagy a 8350 árán kijön egy i5-4570 is, ami sokkal jobb játékra.

2013. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Full HD ultra beállításon"

Sokan gondolják, hogy minél brutálisabb felbontáson és grafikai beállításokkal tolják a játékot annál komolyabb procira van szükség a gépbe, pedig ezek inkább a GPU-t terhelik azaz a videokártya képességein múlik első sorban, ezért is van jellenmzően a nagyobb gépigényű játékoknál GPU limit magas beállításokkal azaz ott már kevésbé számít a CPU milyensége. Egy FX-8300-as proci szerintem nem nyújt többet még játékoknál, mint pl egy FX-6300, aminek egyik oka, hogy a játékok nem használnak még ki ilyen sok folyamat szálat azaz a 8 mag felesleges. Egy i5 azért remekel jobban 4 szálon (főleg CPU limites esetekben), mert az a felépítés egy szálon jóval hatékonyabb és a 4 mag meg még bőven elég. Olyan esetekben ahol egy 8 magos FX beér vagy lehagy egy i5-t az jellemzően olyan feladat, ami kiaknázza a 8 szálat...

2013. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én nem szeretem húzni a procikat. Néha azért photoshop-ra is használnám, de akkor is jobb lenne az i5? És gyakran futtatok több programot egyszerre.
2013. dec. 1. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:
i5 jobban teljesít mind játékok, mind pedig munka terén is.
2013. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy részlete cikk és teszt:

[link]

Az FX8350 átlagosan egy i5 3570K szintjén teljesít az alkalmazásokban, néhány esetben beéri az i7 procikat is (3DS Max, Cinebench, Indigo Renderer, Adobe Premiere Pro, x264 stb illetve van még néhány eset, ahol egy i7 2600K-t még megver, de az i5 3570K-tól elmarad (valószínűleg az AVX utasítás készlet miatt). Szóval munkára nem olyan rossz proci egy FX-8350 és nem mindegy, hogy melyik i5-tel állítjuk szembe (illetve az sem, hogy éppen milyen feladatnál mérjük össze őket). Egy modern i5 persze jobb procinak számít, mert sokkal jobb a fogyasztása, egy szálon jelentősen erősebb és több szálon is erős.

2013. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!