Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van rá mód, hogy egy ősöreg,47...

Van rá mód, hogy egy ősöreg,478-as foglalatra tervezett processzorhűtőt használjak a mostani AM3-as processzoromra?

Figyelt kérdés

Most örököltem egy nagyon szimpatikus brutális méretű hűtőt, és abban reménykedtem valami hasznát is vehetném... Kipróbáltam, és némán, szépen megy, nincs szívem kidobni.

A hűtő amúgy Zalman CNPS7000A-Cu, itt van róla cikk: [link] Nekem sajnos csak a 478-as foglalatra való cuccal van felszerelve...

Esetleg más alkatrészek hűtésére nem lehet valahogy felhasználni? :)

Köszi!



2013. dec. 1. 11:56
 1/2 anonim válasza:
Esetleg egy házi készítésű konverterrel megpróbálhatnád rárakni és egy illesztőprogramot keresni rá.(Ha egyáltalán van)
2013. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tudsz esetleg javasolni valamit, hogy miből/hogyan csináljak hozzá konvertert?

Az illesztőprogram mire kell? Mármint ha simán rádugom ugyanoda, ahova most a gyári hűtő van rakva, akkor az alaplap nem tudja majd kezelni?

Van egy analóg kis vezérlőpotméterem a régi hűtő és a táp közé kötve, amivel tudom kézzel állítani a fordulatszámot. Szal ha nem találok drivert hozzá, akkor max majd azzal irányítom.

Amúgy szerinted van értelme az egésznek?:D mármint a gyári hűtőnél tuti jobb (OC-n gondolkodom)...

2013. dec. 5. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!