Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Gaming Alaplapokról?

Figyelt kérdés

Egy komolyabb gépet fogok összerakni játékra, ami eléggés felsőkategóriás lesz. Nem is a konfig a lényeg!


Azt látom hogy számítógépekbe nem nagyon szoktak Gaming Lapokat használni, nem tudom miért. Van valami hátrányuk amiről nem tudok?


Kinéztem egy lapot ami ránézésre (adatok alapján) nekem megfelelő lenne:

[link]


MSI B85-G43 Gaming


FOGLALAT: LGA-1150

MAXIMUM MEMÓRIA: 32 Gb

MEMÓRIA TÍPUS: DDR3

MEMÓRIA FOGLALAT: 4

USB PORT (2.0): 8 db ! ! ! !

USB PORT (3.0): 4 db

PCI-E 16X CSATOLÓ: 2 db

PCI-E 1X CSATOLÓ: 2 db

PCI CSATOLÓ: 3 db

SATA II CSATLAKOZÓ: 2 db

SATA III CSATLAKOZÓ: 4 db



2013. nov. 30. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

B85 chipsetet nem érdemes komoly dolgokra venni. Egy szorzózáras procihoz minimum egy H87-es, a mentesekhez meg Z87-es kell komolyabb dolgokhoz.


Igazából nincs külön "Gaming" lap, csak annak nevezik mert olyan színe van és olyan doboza meg ilyen egyéb kis dolgok, de ugyan azt tudja mintha veszel egy "nem gaming" alaplapot.

2013. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És milyen olcsó lapot tudnál ajánlani "olcsón" egy I5 4670 -eshez (nem K-s) procihoz? (Nem nagyon értek a tuningoláshoz ezért...)


A vidókártya egy R9 290 -es lenne. Férjen bele 32 GB memória és sok USB kell, lehetőleg több 2.0-s! :)

2013. nov. 30. 16:54
 3/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha H87 akkor:

MSI H87-G43 Gaming


De nem ragaszkodok a Gamign-hez, viszont 30-nál ne legyen drágább!

2013. nov. 30. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:

32 giga memória nagyon komoly műveletekhez is iszonyúan sok, de már minden alaplap támogat 32 gigáig ami kicsivel komolyabb.


Mennyi rá a keret? Így nem tudok ajánlani, nem tudom, hogy neked mi az olcsó.

2013. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Írtam: 30.000 MAX ! :) Köszönöm!
2013. nov. 30. 16:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja látom írtad. Az az MSI jó lap, esetleg ASrock Fatalyti H87 Performance, A Gigabyte lapjai is jók az én véleményem szerint (GA-H87-D3H és HD3). Nekem egy Asrock H87 Pro4-em van és ez is tökéletes.
2013. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem arról volt szó, hogy "komolyabb gép" lesz össze rakva?! A komoly gép meg az olcsó az nem egy kategória. Egyébként nem értem, hogy itt miért kell mindenkinek mindent megkeresni?! Nem tudtok olvasni?! Az első válaszoló világosan leirta, hogy milyen chipset az ami ajánlott egy komoly géphez/procihoz. Ezekután már te is ugyanúgy meg tudod nézni, hogy miben mi van, ráadásul Te tudod, hogy mennyi pénzed van rá, és mi kell neked. Ehhez nem kell informatikusnak lennie senkinek, mert ez nem sokkal nehezebb mint a legozás.
2013. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsónak pedig csak annyit hogy valamikor meg kell tanulni egy gépet összerakni, nem születik senki sem zseninek (mint te) ez lesz az első gépem amit én rakok össze! Ha pedig ennyire fárasztó segíteni akkor miért kell elolvasni és még írni is rá.


Mindenkinek ment a zöld pacsi...

2013. nov. 30. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lesz a pontos konfig?
2013. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha játékra kell akkor nagyon jó választás, az i5 4670 + R9 290, de elég 8Gb-ram, mert 32Gb nagyon fölösleges, nem beszélve arról, hogy milyen drága.
2013. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!