Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor huzása (FSB, GHZ),...

Processzor huzása (FSB, GHZ), müködik az 1600MHZ?

Figyelt kérdés
Sziasztok engem az FSB és a processzor húzás érdekelne lesz 1 asrock 970extreme3 r2.0(Azt is irjátok meg pls hogy ha huzom a procim nem kell vmi tuning lap mert ugy hallotam) alaplapom ami támogat 1600mhz ramot és egy fx 6300 processzorom ami elvileg nem csak ha húzom az fsb-t és ez érdekelne 1 hogyan kell 2 mitöl lesz jobb milyen hátrányok vannak stb meg a sima ghz húzás is érdekel mert majd szeretném húzni 4.1ghz ra a proceszort (meg az is rdekelne amig nem huzom mert pl nincs csak gyári hütöm és ha jól tudom ahoz akk kéne vmi jobb ha huzom addig tudja használni a gép az 1600as ramot csak nem 1600 on hanem 1333-n pörög ugye?) elöre is köszi.
2013. nov. 27. 14:23
1 2
 1/11 BM-Striker ***** válasza:

A ram órajele független a processzor órajelétől.

Nincs FSB a modern processzorkánál.

FX-6300-at szorzóemeléssel érdemes húzni.

2013. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is, a processzorod Black Edition e?

HA igen, nem kell az FSB-t bántani, mert szorzózár-mentes a processzor, azaz csak a szorzót viszed fölfelé.

HA nem Black Edition, akkor az FSB-t kell vinni, így viszont emelkedik a memória órajele is, ezt a memória szorzójának csökkentésével vissza tudod szabályozni.

Az FX 6300 gyári hűtővel nem fog neked 4100-at menni, az alap órajeles állapot lehűtése is feladja neki a leckét.

A memória órajele semmit nem számít, mert alacsonyabb órajelen jobb időzítésen tud menni.

A 970 extreme3 lapban meg lehet tuningolni, az jó lap.

2013. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BM-Striker ***** válasza:
FX-ből az összes modell szorzózátmentes.
2013. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BM-Striker ***** válasza:
4200-on megy az FX-8350 ugyanolyan hűtővel.
2013. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor remek, ha mind BE, akkor csak simán felviszed a szorzót és kész, ennyi, nem kell az FSB-t piszkálni, max ha azt akarod, hogy a memóriád nagyobb órajelen menjen, de annak meg tényleg semmi értelme nincs.
2013. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem black edition lesz csak sima de am 1re kevésbé értem itt a mindent akkor xd 1általán hogyan kell hzuni az fsb-t annak van 1 alap mértéke és akkor kicsit feltudom tornászni? és ha azt állitom akkor is kell hütöt vennem vagy csak ha az órajelet?
2013. nov. 27. 14:40
 7/11 A kérdező kommentje:
hát én igazábol azt akarom elérni hogy nagyobb szorzon menjen :D de hát azért csakvan vmi külömbségnem hát gondolom nem véletlen drágább mert gyorsabb nem?
2013. nov. 27. 14:46
 8/11 BM-Striker ***** válasza:

MINEGYIK FX BLACK EDITION!!!!


Simán kapcsod ki a turbo-t, és emeld a szorzót.

2013. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ezt hol/hogy kell csinálni jó gondolom biosban de na értitek :D nem nagyon csináltam még ilyet és akk azt mondjátok hogy csak 1 vmit kell át álithgatni és akkor minden huzva lesz az fsb meg az órajel is?
2013. nov. 27. 15:14
 10/11 BM-Striker ***** válasza:
Benne van lap kézikönyvében.
2013. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!