Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu, lenovo, paszta,110 fok sok?

Cpu, lenovo, paszta,110 fok sok?

Figyelt kérdés
lassan egy éves lenovo z585 laptopom AMD A6-4400M cpu ja tegnap feltűnt elég meleg. megnéztem ezzel a piriform speccy programmal hány fokos azt írta 110 fokos gondoltam mintha ez sok lenne kikapcsoltam. aztán reggel megnéztem közvetlen bekapcsolás után hány fokos a cpu, 90 fok volt mielőtt bármit csináltam volna vele. érdekes 95 fok alatt a ventilátor be sem kapcsol. legalábbis nem hallom pörögne. amikor vettem olvastam ilyeneket lenovo laptopokat rosszul pasztázzák gyárilag, meg miután megveszem érdemes egyből pasztázni de nem foglalkoztam vele. egyelőre kifogástalanul működik csak szívás lenne bármikor ne tenné szóval pasztázni biztosan fogom csak olyan fura 95 fok alatt nem pörög a ventilátor, jobban bírják ezek a laptopok/cpu k vagy azt akarják direkt elromoljon vagy mi? szobát jól fűti de most olyan hideg van radiátort bekapcsoltam de ez annyira nem lényeg

2013. nov. 27. 05:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg biost frissíteni (csak ha értesz hozzá). Találkoztam már ilyennel, igaz más márkánál, ahol a kiadás után jöttek rá, hogy rossz a cpu venti szabályzó, előbb kellene bekapcsolnia. Ezután pasztázd újra (ha nem garis már). Többet nem tehetsz.
2013. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Az nagyon brutálisan sok - ha valóban ennyi lenne a CPU, már éreznéd a büdös, égett szagot...


Sürgősen nézesd meg valakivel, aki ért hozzá, mert ha valóban forró (és valóban ennyire forró...) akkor gyorsan tönkre fog menni.

2013. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Plusz még annyit, hogy notebookoknál egyre inkább elfogadottá válik ez a 100as körüli hőfok. Ha garanciás ne törődj vele.
2013. nov. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy éreznéd a szagot :) Desktop pc is bírja 100 körülig, a notebbokoknál meg mások a standardok (műanyagok stb).
2013. nov. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszokat ment a zöld láb

megnyugodtam a válaszoktól aztán fél óra múlva kékhalál -> restart és elég meleg volt előtte... másodjára csinált ilyet előző már régebben volt és akkor tényleg terhelve volt valami nehezebb játékkal


első válaszoló:

2 éves a gari, még egy évig érvényes vigyem be a szervizükbe pasztázzák be ők vagy csak valami nagyobb gond van akkor vigyem be? akkor nem pasztázom maradjon érvényes a garancia, viszont kifújom annak nem marad nyoma és vannak ezek a laptop hűtő cuccok amit alá szoktak tenni érnek azok valamit?

2013. nov. 27. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:
persze, hogy vidd be ha van lehetőséged rá. pasztázzák be ők :) pasztázásnál ha te csinálod, akkor 100% hogy ugrik a gari
2013. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!