Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó kártya választás! Hozzá...

Videó kártya választás! Hozzá értők tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Eladtam ezt-azt, és szeretnék beújítani egy videó kártyát (használtan igaz, de viszonylag olcsó)és komoly problémákkal küszködök az Nvidia vs. AMD terén ráadásul, fogalmam sincs, hogy melyik kártya mivel tudhat többet/kevesebbet a másiknál, még gyártón belül sem, pedig próbáltam utána nézni.

A választék:

ASUS GeForce GTX275 1Gb

Sapphire Radeon HD 5750 1GB

XFX ATI HD6450 1Gb

AMD Radeon HD 6850

Nvidia Asus gtx280

Nvidia Geforce n280gtx

MSI NVIDIA GeForce GTX560Ti

Asus gtx 480 1536 mb


Az ár terén is széles a paletta 35-80 euró. De a jelenlegi kereteimhez, és a jelenleg elérhető kártyákhoz mérten válogattam őket össze, szóval ez a megszabott intervallum.

(ha esetleg fennállhatnak kompatibilitási problémák)

Configom:

CPU típusa: TripleCore AMD Athlon II X3 445 3100 MHz

Alaplap neve: ASRock M3N78D

Alaplapi lapkakészlet:nVIDIA nForce 720D, AMD K10 (?)

Rendszermemória:8192 MB (DDR3-1333) (El bírja a ram igényesebb kártyát)

Videokártya:NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Operációs rendszer: Win7 Professional 64bit.


A hozzáértő, és értékelhető válaszokat(Ami nem arról szól, hogy hú de fel akarok vele vágni,mert sokat güriztem ezért a használt gépért, és tényleg szükségem lenne a segítségre.) előre is megköszönöm. (:

Rikk



2013. nov. 25. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyértelműen a GTX 480 a legerősebb kártya, de annál erőseb felmerül a kérdés, milyen táppal rendelkezel, mert az igen komoly fogyasztású kártya.

Az még most is képes minden játékot fullHD-ban közel max grafikán futtatni, csak irdatlan sokat fogyaszt.

A második az 560ti, szintén remek kártya, kevesebbet eszik, de gyengébb is, mint a 480-as.

Szóval, milyen tápod van?

Mindkét említett kártyával erős CPU limited lesz, azzal számolni kell, mindenképp nagy felbontáson kell játszani velük, hogy ez csökkenjen,

2013. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 soccerway ***** válasza:

[link]


itt meg tudod nézni az erőviszonyokat, fentről lefelé gyengül.

2013. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát a tápom, az egy 300w rated 250w -os kicsike. :/ (Nem is gondoltam rá)

Nem nagyon szeretném, de ha kell szükség esetén beáldozom egy cserére.

2013. nov. 26. 00:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egyik vga-nak sem lesz elég, mindenképp cserés, nem ártana egy osztatlan 12-es ágú táp, xfx pro 450 vagy CM GX 450.
2013. nov. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem, és azt írja, hogy 550w kellene neki. Szerinted elfutna 500w-al is? Mert afölött már húzós az áruk.

Rikk.

2013. nov. 26. 00:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy mi lehetne a kb. minimum wattszám? Mivel táp téren nem szívesen költök most.
2013. nov. 26. 00:37
 7/8 BM-Striker ***** válasza:
Hát igen, ha 480-at veszed, akkor szükséged lesz egy XFX Pro 550-re, 560ti-hez elég lenne a pro 450w is.
2013. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a watt a lényeg.

A GTX 480 annyira sok áramot vesz fel 12 voltos ágon, hogy azt nem sok táp tudja leadni.

A alsó és középkategóriás tápoknál a 12 voltos ág szét van osztva, ez a GTX 480-nak nem kedvez, mert egy ágat ekkora árammal terhelni nem a legjobb. Olyan tápra van szükséged, aminek nincs szétosztva a 12 voltos ága, az XFX Pro series pont ilyen, ráadásul nagyon jó belsővel áldották meg, erős táp.

De a 480 teljesítménye kicsit sok lesz az x3-as Athlonnak, nem lesz egy balanszolt gép, idővel legalább egy X4-es phneom II-re be kéne újítanod hozzá.

2013. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!