Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem egészséges az, ha a...

Miért nem egészséges az, ha a számítógépet hirtelen kihúzom a konnektorból?

Figyelt kérdés
Azt mondják a PC szakik hogy tönkrevágja a tápot, viszont én mikor megkérdeztem valakit azt mondta, hogy nem baj ha kihúzom, mert a baj akkor lenne ha egymásután gyorsan ki-be kapcsolnám Most akkor mi az igaz?
2013. nov. 23. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

nem a tápot fogja elsőnek hazavágni, hanem a pl. a winyót,

mert ha írás közben csinálod, könnyen okozhat BAD szektort,

arról nem is beszélve hogy nagy valószínűséggel okoz adatvesztést.

Nem véletlen van a leállítás folyamat, nem csak a beállításokat menti, és a programokat állítja le, hanem a hardvereket is biztonságosan kapcsolja ki.

2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tönkre vágja a tápot ez így igaz.

A gépet "szabályosan" kell kikapcsolni/leállítani.Az nem használ a gépednek ha netezés után kihúzod a konnektorból.

Normálisan kell leállítani start-->leállítás

2013. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
H.Tibor87 +1, bizony, hdd döglik előbb, utánna táp.
2013. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kihúzhatod, semmi baja nem lesz. A tápokon általában billenőkapcsoló is szokott lenni, az meg detto ugyanaz, mintha kihúznád. Ha ez igaz lenne, akkor 1-1 nagyobb áramszünet hazavágná a gépeket egy nagyobb körzetben, de mégsincs ilyen. Tegye fel a kezét, akinek bármi baj történt a pc-jével áramszünet után!

Ez tök hasonló, mint amikor a mobilod annyira lemerül, h off. Ott sincs semmi extra, ha újra bekapcsolod. Max. az oprendszer szüttyög az első indulásnál lost clusterek után kutatva - ennyi.

2013. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Feltettem a kezem. A hdd nagyon megsinyli.
2013. nov. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Én is felteszem a kicsi mancsom.

(mondjuk nekem az ingadozó feszültség is be tett)

2013. nov. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Ipor Sircer, te hülye vagy?

Egy mobilban hol található hdd?

Igenis, a hdd mozgásközbeni leállítása meghibásodáshoz vezet, ezért sok áramszünet után vannak meghibásodott gépek.

2013. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
??? A hdd rögtön kivágja a fejet parkolópályára, ha nem jön már áram. Ha ráklikkelsz a shutdown-ra, akkor a legvégén, amikor nem kap áramot, ugyanez történik. A vinyónak tökmind1, hogy software-es shutdown után, előtt, közben, vagy mikor megy el az áram. Egy faék egyszerű hardware, ami kicsapja a fejet parkolópályára, ha nincs feszültség. Szegény vinyó nem tudja, hogy előtte shutdown-ra klikkeltél, vagy kékhalálod volt, vagy áramszüneted, vagy a tápot kapcsoltad le. Nincs olyan hdd vezérlő utasítás, hogy: Vigyázzá, pici hdd, mindjárt nem lesz áram! Ha nincs áram, hát nincs. Ennyi.
2013. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
H.Tibor87: akkor az ingadozó feszültség tett be, nem az áramszünet. Minek keverni a kettőt?
2013. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ipor Sircer

Ezeket te sem gondolod komolyan amiket írtál?!?!

Ha igen akkor meg ne sértődjél már meg de h*lye vagy!

Az ha hirtelen elmegy az áram a HDDben a fejek lehet kivágódnak de mondjuk ha éppen írtak valamit akkor konkrétan NAGYON nem egészséges a vinyónak!!!

Az én másik géppemmel is most ez a baj!

Áramszünet és kész vége!

Kövi bekapcsnál már csak az jött fel hogy a windows indítása utánna meg fekete képernyő és semmi!!!

És ne a képernyőre fogd!

Mondok egy példát:

van egy könyvtárad benne 500 db könyvel és elötted van egy tartalomjegyzék amiben benne van a könyvek címe és pontos helye.

Például ez a vinyónak a feje (a tartalom jegyzék), és ha ebben elszáll az egyik könyvnek a tartózkodási helye és címe akkor kész vége keresi órákon át vagy kékhalál mert úgy gondolja hogy nem találja!

Ebből mi következik?--------> NEM EGÉSZSÉGES A VINYÓNAK A HIRTELEN ÁRAM LEKAPCSOLÁS!!!!!!

Érteni, vagy rágjam a szádba?

2013. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!