Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vs Nvidia a belépőszinten...

AMD vs Nvidia a belépőszinten - melyiket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a következő helyzet:

Sokáig nyúztam egy GeForce 9800GTX+ kártyát, de idén meghalt rajta a VRAM, még biosban is képhibázott. De nem probléma, egy jó ideje nem is játszottam már, arra meg nem kell erőmű. Szóval megváltoztak menet közben az igényem is és már nem érdekel a játék. Viszont ugye a GeForce nem maradhatott, betettem pót-kártyának a régi ATi Radeon X1050 videóártyám (még jó, hogy nem dobálok ki hardvert...), jelenleg is ez teljesít szolgálatot.

Menet közben pedig, mivel már nem játszok, megejtettem az oly régóta áhított Linuxra váltást is, ami sikeres is volt, többé vissza sem térek...


DE!


A Radeon X1050 egy régi kártya, még a kondik is hagyományosak rajta, nem szilárdtest, a ventilátora is kellemetlenül morog egy ideig bootoláskor, nem jósolok neki túlzottan hosszú, fényes jövőt.


Szóval adott a szituáció, amikor szükségem van egy új videókártyára, ami nem játékra szolgál. De nehéz döntenem egy kicsit.

Szemezgettem a GT610-el meg a hasonló árú radeonokkal, de nehéz választás.

Szeretném ha keveset fogyasztana, támogatná a legújabb openGL szabványokat, passzív hűtésű lenne és bár ez nem kitétel, de előny: Mivel megvan steamen a CS: Source, jó lenne ha azért ez menne vele. Ennél nagyobb igényem nincs. DE az ablakkezelő alatt ne vérezzen azért el a cucc, akár Unity, akár más openGL-es környezetről van szó. A Windows egyáltalán nem játszik nálam, így a DirectX nem érdekel és teljesen a Linux a szempont, így a driver is fontos kérdés. Van valakinek tapasztalata? Ti mit javasoltok? 10-12k-nál többet nem akarok erre fordítani. Egyébként majd fullHD monitorral szeretném használni.


Nem hiszem, hogy számít, de a konfig:

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev1.0 alaplap

2x2GB DDR-800 CL5 RAM

AMD Phenom II X4 955 BE

Corsair VX550W

Jelenleg Ubuntu 13.10 AMD64



2013. nov. 22. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ehhez tökmind1, mit veszel, mert Linux alól a CS bármilyen vga-val elfut. A kimenetekre figyelj, HDMI kell e, passzív hűtése legyen és kb ennyi, ettől többet egyik belépő kártya sem tud.
2013. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!