Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zotac geforce gt630 miért nem...

Cser Fülöp kérdése:

Zotac geforce gt630 miért nem kezeli rendesen a gta4?

Figyelt kérdés

Ez a videókártya 4gb ddr3 directx11 opengl 4.2 synergy edition 128bit

van hozzá 2gb ram hyperx kingston

amd atlon x2 64 5000+ proci de a lényeg annyi hogy a gta 4 kijelzi hogy 4048mb os a videókártya de csak 200 mb ot tudok felhasználni beőle és még a leg alapabb beálltáson is piros! tehát nem jó és akad is sűrgős segítség kellene!!!!!!!



2013. nov. 22. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megsérteni de nem hiszem hogy azzal a géppel valaha is el fog menni nagyon optimalizálatlan egy rakás szar az a játék. De próbálj meg felrakni valami patchet hátha segít bár nem hiszem nekem egy i5- ös procival 4 gb rammal és egy radeon 5770-es videokártyával is akadt ami elfogadhatatlan.
2013. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzá teszem 800*600-as felbontáson is! De a 4 gb ramot mind használta.
2013. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem a videoram mennyisége teszi a kártyát. A 4 GB lassú memória egy ilyen kártyán csak parasztvakítás.


Ha hamarabb kérdezel, akkor bárki elmondhatta volna, hogy DDR3-as RAM egy videokártyán reménytelenül lassú. Csakis DDR5-ös memóriával érdemes.

Itt egy összehasonlítás, amiben egy DDR5-ös memóriával szerelt példányt teszteltek és még úgy is lassú.

[link]


Az 5000+ os Athlon X2 már elég régi darab ehhez mért képeségekkel.

2013. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkot hozzá teszem még ezt is hogy outlast full grafon sniper elite v2 maxon és bf3 maxon megy ezzel a configgal nem tom hogy tudták el baszni ennyire a gta 4-et
2013. nov. 22. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:

A gta4 az egyik legjobban elrontott konzol port. Egyrészt.

Másrészt egy gddr3as kártya manapság ... hogy is mondjam sokra nem elég, csak ha ugyan azon a kártyán gddr5van sokat dob a teljesítményen.

Utólag pedig a vram mennyisége önmagában szarra sem elég. Az első vga-k amik profitálnak 1gb-nál több vram-ból az a hd7850/gtx 650 ti boost (nem a sima ti, a boost) és minden efölött.

4giga vramra igazából nincs szükség csak a legdurvább mai játékoknál fullHD-n (bár itt se biztos), és fullHD fenbontás fölött és ahhoz is, hogy ki tudja a gpu használni (kell neki egy minimum teljesítmény, különben előbb fogy el a számítási sebesség mintsem igényelné a több vramot) szerintem minimum egy r9 280x/r9 290 illetve gtx 770/780 kell.

Egy szó mint száz, a gt 630 azért jött ki 4giga ddr3 rammal mert olcsó és ugyan manapság már kevés de sok van még raktáron :D Szóval azon túl, hogy szar konzol port a gta4 egyből látszik, hogy pl. az én hd 7950-emen (fullHD max beállítások) annak ellenére, hogy oktalanul laggolgat simán felzabál a 3gigából 1-1.5giga vramot.

2013. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BM-Striker ***** válasza:
100%

A 4gb-os 630-ban az a vicces, hogy LASSABB, mint az 1 vagy 2 gb-os DDR3-as változatnál is.


A 650ti Boost megy 192 bites vezérlő miatt, 1gb-ból csak 768mb-ot képes használni(nem véletlenül nem találni róla tesztet), emiatt abból az 1gb-os kifejezetten kerülendő.

7850-nél is elenyésző a különbség az 1 és 2gb-os teljesítménye között.


Az ezeknél nagyobb kártyák meg már minimum 2gb vram-mal vannak szerelve.

2013. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Személy szerint én nem rajongok a GTA 4-ért, de nekem AMD Arhlon X2 64... , GeForc 9600GT, és 3GB RAMmal akadás nélkül, szép grafikával, simán ment (De/Igen, láttam már szép grafikát...). Ez niért van?
2013. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!