Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Attól a procinak lett vmi...

Attól a procinak lett vmi baja h gyári hűtővel egy fél percre meghúztam vagy még addig se?

Figyelt kérdés
(760 k ról van szó) meghúztam 4800 mhzre, és halkan sípolt majd rögtön visszavettem 3800 ra, na ezt kb megcsináltam 3 szor de mindig csak pár mp re és mindig halkan sípolt, nem lett baja a cpunak? nem volt 35 fokos se
2013. nov. 21. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Processzor nem tud sípolni....
2013. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
vmi nagyon halkant sípolt, de nem lett baja?? nincs vele semmi, ugyanolyan mint eddig de nem lehet ettől később vmi baja???
2013. nov. 21. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Érted hogy nem tud sípolni a proci?


Lehetett az a hirtelen felpörgő ventiállátor,alaplapi speaker stb,de a processzor nem tud sípolni.


Ha meg működik akkor nyilván nem lett baja.


De azért gratulálok,látom szépen utánaolvastál a témának.

3.8GHz-ről csak úgí 4.8-ra felrántani feszültség szint/hőfok/stabilitás teszt nélkül minden 100MHz után,elég okos dolog.

2013. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na szal van ez az amd catalyst és abban lehet csúszka segítségével húzni, először nem is engedte húzni hanem lefutatott 100 mhz ként egy tesztet és 4800 mhz ig jutott majd irta h ujraindul, miután ez lement a csuszkán lehet állitani 1800mhz-4800mhzig és nem akkor sípolt vmi amikor felhuztam 4800 ra hanem amikor tratomány változtattam, szal nem 1800-4800 mhz ig dolgozott henem felhúztam 4800 ra, szal a min és a max is 4800 mhz lett, és ezután halottam vmi kis sipolást majd visszavettem 1800-3800 mhzre, ezt kb eljátszottam 3 szor és mindig halkan sípolt
2013. nov. 21. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak BIOS-ból tuningolunk.


De így minden hozzáértés nélkül először utána kéne olvasni.

2013. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem kössz az infót, de akk télleg ennyitől nem lett baja?? szal a proci az olyan h vagy jó vagy nem jó??? szal olyan nincs h működik de vmi baja van??
2013. nov. 21. 17:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Egyébként ez nem ilyen egyszerű,hogy egy szoftverben húzgálunk egy csúszkát.


BIOS-ban kell mindent.


Kezdve azzal,hogy kikapcsolod az össszes energiatakarékos funkciót,a turbó módot,az automata tuning funkciót.


Kézi módra kell állítani mindent.


Mindig csak egy dolgot szabad emelni(órajel,feszültség)


Minden egyes emelésnél szoftverrel (prime 95,Intel Burn Test) tesztelni kell a stabilitást.


Lehet állítani kell az NB órajelen és annak órajelén is.


Húzni egyébként szabad gyári hűtővel,ha relatív alacsony feszültségen el tudsz érni magasabb órajeleket,úgy hogy terhelve nem nagyon megy 60-65fok fölé a proci.


Ha tuningolni akarsz,olvass sokat róla,olvass a lapodról,a procidról,és magára a tuningra szánj egy fél napot,mert ez állandó ki és bekapcsolgatás,kékhalálok,kifagyások,káromkodások műfaja.


Egyébként a 760K gyári hűtővel is elmegy 4.2 akár 4.3GHz-en is kényelmesen.

Persze 2db 760K között is rengeteg különbség lehet.


Sok sikert.

2013. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem kössz a sok infót, csak azt hittem h a procinak ezzel vmi rosszat csináltam , de akk nem :D kössz szépen
2013. nov. 21. 18:18
 9/9 A kérdező kommentje:
am a feszültséghez nem nyúltam
2013. nov. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!