Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fapados ez az alaplap?

Miért fapados ez az alaplap?

Figyelt kérdés

ASUS B85M-G

Valahol olvastam, hogy fapados, szerintem egy teljesen korrekt kis lap.


2013. nov. 17. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fapados.A H81 és H61 lapok fapadosak.
2013. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja értem. azok még 1155-ösök ha jól tudom. Meg olcsók is.


Egyébként ennyivel jobbak manapság az amd cuccok (proci, vga), mint az intel meg a geforce? akármelyik kérdésbe nézek bele, mindenhol amd procikat meg radeon kártyákat ajánlanak játékra. más felhasználásra érdemes intel+geforce kombót venni? vagy miért esett ennyit a presztízsük?

2013. nov. 17. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Olcsó kategóriában az amd procik jobban megérik. Ha viszont nem nézzük az árat prociban az Intel rommá veri az amd-t. Vga-knál pedig az AMD a legjobb.
2013. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ár/érték viszonyban jobban jönnek ki. Egyébként az AMD videokártyák (Radeon) egész jók, az minden kategóriában nyugodt szívvel ajánlható (olcsóbb kártyák közöl meg szinte csak Radeont érdemes venni). Prociból az Intel ugyan jobb, de drágább is, így költésghatékony/középkategóriás gépbe simán jók és megbízhatóak azok is...egy olcsóbb procival meg több jut videokártyára, ami végtére is a legfontosabb hardver egy játékos gépbe (és itt legtöbben játékra és általános felhasználásra építenének gépet).
2013. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is átlag felhasználásra építenék gépet, meg pár újabb játékot szívesen kipróbálnék, de -biztosan régebbről- kialakult bennem ez az Intel-GeForce "mánia", régebben volt egy Ti 4200-es GeForce-om, azt például nagyon szerettem. A mostani gépemben egy AMD van (Athlon XP 2200+), igaz régi, de szenvedek is vele rendesen, lassan netezni is kínszenvedés ezzel. Ezért szeretnék egy olyan gépet építeni, ami évekig megoldja a gondjaimat, de ugyanakkor fusson rajta pár komolyabb játék, és mindenképpen Intel-GeForce duó legyen. Ezért először egy i3-GTX 650Ti kettőst akartam, de sokan írták, hogy aránytalan, ezért néztem ki egy 4 magos i5-öt mellé.
2013. nov. 17. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Az AMD az Athlonok óta (1999) normális megbízható procikat gyárt. Az az Xp 2200+ már vagy 11 éves cucc lehet, nem csoda hát, ha lassú...nekem is volt 10 éve egy Xp 2000+ procis gépem és nagyon szerettem (a proci még megvan, működőképesen elraktam emlékbe). Az Athlon 64 és X2 korszakban az AMD jobb volt az Intelnél, akik csak majd 3 évvel később tudtak visszavágni, de azóta is lépéselőnyben vannak..

A Radeon kártáyk nagyon rendben vannak, a HD4000 szériától keményen nyomul az AMD....sőt az új Xbox és a PS4 is AMD chippel fog büszkélkedni. Nekem anno elég sok nvidia kártyám volt, de az utolsó a 8600GT volt, azóta AMD-ben utazom...szerettem és a régi kártyáimat is, de a Radeonokkal sem volt semmi gondom az elmúlt bő 5 évben...sőt ár/teljesítmény/fogyasztás szempontból jobban is jártam.

Költséghatékony gépnek általában az X4 750K/760K az ajánlott egy HD7770/7790 kártyával. Kicsit többért szvsz az FX-6300 a nyerő egy 7850/70 kártyával, míg komolyabb vasaknál az i5/i7 a befutó nyilván felső és csúcskategóriás kártyákkal. Persze el lehet térni erről az útról, de nem biztos, hogy megéri. Sztem az i5+GTX650Ti párosítás elég szörnyű, bár használható a végeredmény, de nem túl költséghatékony illetve hasonló összegből játékra erősebb megoldást ki lehet hozni.

2013. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a tartalmas választ.
2013. nov. 17. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!