Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell e vamot vagy afat fizetni...

Kell e vamot vagy afat fizetni ha amerikabol rendelek magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezem, hogy az Origin PC tol rendelek egy 8000 USD (1.8M Ft) erteku szamitogepet. Az lenne a kerdesem, hogy kell e ezert vamot vagy afat fizessek, ha igen akkor korulbelul mennyit?


A valaszokat koszonom elore is!



2013. nov. 17. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a vámosoknál fentakad,s felbontják és megállapítják,hogy 22 euró /120-nál nagyobb az értéke akkor köteles vagy fizetni:


27%áfa+5%vám.

2013. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
35% (27%+8%) és a szállítási ktg után is.
2013. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Amugy eleg kamuszagu a kerdesed, mert akinek van 8000 dollarja egy szamitogepre, az valoszinu ert a gepekhez es nem itt fog kerdezoskodni... raadasul ekkora osszegre az afa/vam dij miatt mar annyit fogsz fizetni az allamnak, hogy abbol jegyet veszel egy szomszedos orszagba es megveszed a cuccot szemelyesen es hazaviszed.... es Europan belul nem lesz afa sem, es vam sem...


Persze kedezni barmit lehet, de Amerikat es Magyarorszagot NAGYBETUVEL irjuk!!!!

2013. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves #3 Kommentelo!


Koszi a valaszt, meg a nemi magyar nyelvtan helyesbitest :)

Az a gond ,hogy ami nekem kene azt europaban nem lehet kapni vagy annak az osszeszerelesehez nincs szakember.

2013. nov. 19. 03:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok:


Osszeszereleshez nem kapni embert?:)


Aranyos,tul konnyen lehet talalni ehez embert.

Illetve nem kell nagyon extrem tudas egy Pc-t osszevagni.



En szamitogepembe is 2 VGA (titan) ,4x4gb g skill ram,Rampage 4 Extreme es egyebek vannak ,illetve mindenre vizhutes ,ramokra is,2ssd illetve hdd-n is vizhutes ,menthous haz ,full vizhutes stb...

Tehat nem nagy szam osszeszerelni,a legnehezebb dolog egy szamitogep osszeszereleseben : az a motoszkalo gondolat ,hogy valami rosz es egyebek.



az egyik legjobb extrem gep osszerakasi video :


http://www.youtube.com/watch?v=suc_aKCqanY


nagycuccnak latszik,de igazabol nem nagy dolog,barhol megcsinaljak neked.

2013. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Konkretan egy workstation/serverrol van szo, egy Tilera geprol, ezt ne ugy kepzeld el mint egy desktopot :p

Azota talatam meg egy ceget aki vallalna az ncix-et de ok meg horribilis aron vallaljak be meg akkor is ha en hozom az alkatreszeket. Egy olyan kaliberu gep amit leirtal az meg csak hatralepes lenne :(

Nagyon ugy nez ki ,hogy muszaj lesz a vamot kiperkalnom... .i.

2013. nov. 20. 07:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ugy nez ki ,hogy muszaj lesz a vamot kiperkalnom - ezt gondold at megegyszer.


Veszel egy 8000 dollaros gepet. Arra vamot is kell fizetni (nemtom Mo-n mennyi) meg 27% afat. (mondjuk az afat a termek PLUSZ postakoltsegre fizeted, de szamoljunk most csak a termek araval:

8000-nek a 27%a 2160 dollar (gondolom forintba kell fizetned, de mindegy)

2160 dollarbol nemhogy egy repulojegyet veszel Amerikaba, hanem meg egy 4*os hotelben is megszallhatsz es par napot varostnezel, amig a ceg osszerakja neked a kutyut.


Mivel az USAbol nincs kozvetlen jarat Mo-ra, igy az elso unios orszagban ahol leszallsz, lehet hogy megvamoljak a cuccot (de nem biztos). Az unios vam ha jol tevedek 10%.


Aztan mikor Mo-ra erkezel ott valszeg mar a kutya sem fogja nezni hogy mi van a borondodben. Sot, meg ugy is megeri, hogy Becsben szallsz le, ha kell kifizeted a 10% vamot es valakinek a benzin penzt hogy vigyen haza Becsbol kocsival!


Tessek, sporoltam neked 1360 dollart! (2160 minusz 10% vam)

2013. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

...

Szepen nevettem.


Nezzuk at kerlekszepen megegyszer,hogy mirol is beszelunk:


22Euro ertek felett :27% afa ,150 euro felett 2,5% VAM is jon ide,tehat 29,5% nagyjabol a tobbletkoltseg.Ervenyes a szallitasi dijra is!


Arra az otletre,hogy kerje mas orszagba ahol kisebb az afa es hozassa ide az megint hulyeseg!


Egyreszt:Kerhetem en pl Ausztriaba ahol (pl:) 8%AFA van.HA EN Magyarorszagra akarom azt hozatni ,akkor igazolnom kell (ha ugy hozza ismerosom) ,hogy honnan hozom,onnan megallapitjak ,hogy hany szazalek afat fizettem ra ott,s ratesznek annyit hogy az a bevitt orszageba egyezo legyen tehat ,8%-ra ratesznek meg 19%-ot,s vamot,ha a 150 eurot meghaladja jon a VAM is.

Viszont ezt csak akkor ha megallapitjak,hogy ez nem olyan szemelyes holmi.


En kereskedo vagyok,es kezdetben probaltam en is mutyizni a minel olcsobb beszerzes miatt,hidd el ,ha egy orat rendelsz azt meg tovabbkuldik egy atvilagitas,s drogteszt utan ,de egy PC nagysagu vagy nagyobb dobozt talalnak azt atvizsgaljak.


Az orszagnak ez az erdeke.

2013. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
HA EN Magyarorszagra akarom azt hozatni - amikor Ausztriabol atkocsikazol Magyarorszagra, utoljara mikor neztek meg a csomagtartodat?
2013. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

7/9 Érthetően leírta a lényeget! Mit nem értesz ezen?

Nincs még egy ilyen naiv ember az országban,aki a te módszered szerint járna el.

2016. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!