Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire r9 270x kártyám...

Sapphire r9 270x kártyám miért csinálja ezt? Mitől ugrál a kép?

Figyelt kérdés
1 hete vásároltam a fent említett kártyát, a problémám az hogy netezés és néha filmezés alatt ugrik eggyet a kép. Úgy tudnám a legjobban leirni hogy az egész kép 1cm-t felugrik és aztán vissza a helyére, de csak egy pillanatra. Sokat olvasgattam neten olyanokat találtam hogy a gddr5 vram órajelváltásakor csinálja de csak a régebbi kártyáknál és hogy ez nem hiba csak kb "ez a gddr5 sajátossága". De sokan tapasztalták ezt 78xx szériákkal is. A kérdés az lenne hogy tényleg ez az órajel váltás okozza? Ha nem akkor micsoda? Meglehetne oldani azzal hogy 2d/idle órajeleket feljebb huzom?(most 300mhz megy net közbe néha felugrik 450re iyenkor ugrik a kép is) Szal pl hogy állandoan a max értékeken fusson vagy legalább egy 800mhz-en hogy ne ugráljon? Jólenne megtudni hogy hibás a kari vagy nem mert akkor viszem is vissza. Sry a regényért :D

2013. nov. 15. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is 270X van és ugrál, havernak 7850 van és neki is, nem tudsz vele mit kezdeni, ilyen. Hiába viszed vissza garba, a használatot nem befolyásoló jelenségről van szó.
2013. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jatekoknal is csinal ilyet?
2013. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ott fix az órajele, de Windowsban van, hogy a ZeroCore lekapja az órajelet, aztán elindul egy videó, rájön, hogy az kevés lesz és emel rajta és olyankor ugrik egyet a kép.
2013. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Játékok alatt nem csinálja. Ezzel a zerocore-al nemlehet kezdeni akkor semmit? :/
2013. nov. 15. 23:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Èn meg már azt hittem csak nekem van ilyen gondom most megnyugodtam mert már azt hittem azèn kártyám a hibás :) (MSI R9 270X)
2013. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 7850, a vele kapcsolatos fórumokon sokan panaszkodtak erre a jelenségre.

Mikor én vettem (tavaly karácsony) már nem tapasztaltam hasonlót sem.

Állítólag a driverek fejlődésével oldódott meg a probléma.

Most a 270X nekem is ezt csinálja. :(

Remélem itt is javít majd a helyzeten egy későbbi driver.

2013. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Ja, és ASUS-om van, úgyhogy úgy látszik nem a gyártótól függ.
2013. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ilyen infót találtam:

"Pont ma reggel olvastam a rage3d-n hogy csak akkor ugrál ha az Overdrive be lett kapcsolva, függetlenül attól hogy 2D-ben visszaveszi az órajeleket."

[link]


Igaz, hogy az 5800-as szériával kapcsolatban írták, de a jelenség ugyanaz.

A poén, hogy megnéztem, és nekem is be volt kapcsolva az Overdrive!

Most kikapcsoltam és várom a hatást...

2013. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik így is ugrál...

Talán nem annyit és nem akkorát. ;)

2013. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem annyira nem zavar csak furcsállottam mondjuk annyiban szerencse hogy 3D BD filmeknél nem csinálja gondolom azért mert kissé megterhelőbb. Jah illetve Splash Pro-val sem csinálta eddig.
2013. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!