Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cd, dvd (otpikai) lemezeket...

Cd, dvd (otpikai) lemezeket mivel lehet tisztítani? KIFEJEZETTEN ENYHÉBB esetre érdekel, pl ha picit poros a felülete, vagy esetleg némi por ragadt rá.

Figyelt kérdés

Alapvetően a lehető legegyszerűbb megoldás érdekel, nem valamiféle drága tisztítószer. Ha csak picit poros, tiszta ujjbeggyel szoktam letörölni. De ha mondjuk ráragad némi porszem, akkor nem kísérletezem vakargatással.

Pl mikroszálas törlőkendő megoldja? Vagy avval nem szabad?



2013. nov. 15. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen pormentes, nem karcoló megoldás szóba jöhet. Vízzel is lemoshatod, csak figyelj, hogy cseppmentesen száradjon.
2013. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, értem. MIKROSZÁLAS törlőkendő? Az is oké?

(Egyébként a víz miatt csak azért aggódom, mivel klór, NaFl, stb tartalmaz.)

2013. nov. 15. 15:30
 3/5 Állásvarázs válasza:
Ha van szemüveg,- vagy monitortisztító spray, de tökéletes a tiszta szesz is...utóbbival szedtem már le karácsonyfáról lecsöppent és rászáradt gyantát is az adatoldalról...és jó lett. Sebbenzint nem ajánlom! :)
2013. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a viz miatt is aggodsz, hogy kart tesz a lemezeidben, a legjobb ha be sem teszed oket sosem a lejatszoba (sot a celofant sem veszed le a tokrol), hanem letoltod a tartalmukat valami FLAC-ban a netrol es azt hallgatod...


ujbeggyel torolni a legnagyobb hulyeseg, a borodrol a zsir raragad, es csak ugy tapad ra a por. mielott tiltakoznal, de igen, zsiros, akkor is ha lemostad hatszor.

2013. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindeninek a javaslatokat. :)

Elhiszem, h nem jó ujjbeggyel, ebben nem voltam biztos eddig. :)

Oké, víz. :) Utána az itthon fellelhető mikroszálas törlőkendőt használom. :) És természetesen nem napfényben szárítom meg. :)

2013. nov. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!