Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Samsung Ativ Book 9 Lite,...

Samsung Ativ Book 9 Lite, vagy Macbook Air 11?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ti melyik gépet választanátok? Nem hittérítésre, hanem érvelésre van szükségem. Szeretem mind a kettő operációs rendszert.


2013. nov. 12. 21:04
 1/2 anonim válasza:

Lehet kissé elfogult vagyok, de én mindenképpen a Macbookot választanám, még a kis képernyő ellenére is.


Üzemidő: Papíron a két gép hasonló ideig bírja, a gyakorlatban az Air jóval tovább.


Touchpad: Ez az amiben egy Samsung sosem fogja utólérni a Macet. Elképesznően jó a görgetés, illetve minden művelet. A samunál azért ez erősen darabos néha.


Gyorsaság: Mindkét gép elég gyors az ssd-nek köszönhetően, viszont a macben lévő ssd mérföldeket ráver a samura, 2x-es olvasási sebesség, 5x-ös írási. Ez azért megmutatkozik a használat során.


Külső: Ha egymás mellé rakod a két gépet a Samsung egy játékszernek tűnik az Air mellett. Van akit ez teljesen hidegen hagy, én szeretem a szép dolgokat. Műanyag vs. Alumínium, szerintem egyértelmű.


Oprendszer: Ez az amiért én képtelen voltam visszaálni windowsra. Tavaly eladtam a már 5 éve macbookom, mert kicsit öreg volt már és nem volt pénzem egy Air-re. Vettem agy samu laptopot, rég bántam meg valamit ennyire. Egy évvel később majdnem az új árának feléér tudtam eladni, most pedig egy 2 hónapos Air-ről írom ezt a posztot. Macet használni nagyon jó, soha nem fagy le, nincsenek vírusok, minden logikus. Ráadásul a win8 egy katasztrófa, elképesztően rossz oprendszer. Az új OS X, Mavericks pedig a csúcs.


Az egyetlen probléma itt a kijelző mérete. 11" kevés szerintem, ha anyagilag megengedheted magadnak vegyél egy 13-asat, mavericksel 14-15 órát bír az akksija. Brutálisan jó gép.


Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj.

2013. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Air
2013. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!