Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A játék elkezd szaggatni 5...

A játék elkezd szaggatni 5 perc játék után, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Ez a probléma kb. nyár óta van jelen. Amikor elkezdek játszani a gépen (Pl. Battlefield Bad Company 2, D&D Neverwinter, DMC Devil May Cry) akkor 5 perc játék után hirtelen beszaggat az egész játék. A DMC-ben / Neverwinterben van 40-50 FPS-em folyamatosan, majd 5 perc játék után lemegy 4-5 FPS-re, és játszhatatlanná válik. Ez az állapot 15 - 30 másodpercig tart, majd megint jó 5 percig. SpeedFan nevű programmal figyeltem a processzor hőmérsékletét, meg a használatot, és mikor egy ilyen szaggatás dolog van akkor a CPU 100%-on van.


Gépkonfigurációm: Intel Quad Core 2.88GHZ

4GB DDR3 RAM

nVidia GeForce 9800GT 1GB

Windows 8 64 bit


A konfiguráció nem gyenge a játékokhoz, mert mint említettem, 40-45 FPS-el általában ezek a játékok normálisan mennek... De aztán beüt ez a dolog és játszhatatlanná válik az egész.


Mindenféle segítséget elfogadok, köszönöm előre is.



2013. nov. 12. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Tápox milyen? Az is okozhatja ha rossz minőségű és ingadozik az áramellátás, amikor nagy a terhelés, de ez természetesrn csak a gyengébb tápoknál fordul elő
2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hogyan tudom megtekinteni? Igazából azóta van ez hogy alaplapot kellett cserélni a gépbe mióta leégett az előző valami miatt... Lehet hogy a Táp már nem elég az alaplaphoz, és ezért belassul? Mondjuk ilyenről még nem hallottam, de lehetséges ez? :/
2013. nov. 12. 19:17
 3/10 Smittes ***** válasza:
aida 64-en meg tudod nézni ha jól tudom
2013. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy az előző alaplapod is a táp miatt égett le?

Egyébként az a legegyszerűbb ha leveszed a géped oldallapját, és megnézed a tápod cimkéjét.

2013. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

HKC SZ-400R


180-264V / 47Hz - 63Hz


Ezt találtam a táp oldalán... Netről most nem tudok letölteni semmit, az AIDA pedig nincs fent a gépen. Lehet hogy a táp hibája ez a dolog? Ha igen akkor miért nem áll le a gép ha 100% CPU használatra felmegy a rendszer?

2013. nov. 12. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:

És most írtad le az összes problémáját a gépednek.

Annyira nem szar hogy leálljon terhelés közben, de ez nem jelenti azt hogy nem kuka a táp :D cseréld valami 400-500 W-os FSP, Chieftec, vagy hasonló jó minőségű tápra

2013. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ez kb mennyibe kerülne, ez a csere? Mert igazából ez bátyjám gépe, csak ő külföldön dolgozik, és nem is biztos hogy a tápcsere megoldja-e a gondomat...
2013. nov. 12. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
11ezer körül már kijön mondjuk egy Chieftec CTG 500
2013. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, majd ennek utánanézek, remélem megfog javulni. :)
2013. nov. 12. 19:56
 10/10 Smittes ***** válasza:
8-9 k fsp hexa
2013. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!