Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vásárolt gépem újra lett...

Most vásárolt gépem újra lett telepítve és most nincs hang? Mit tegyek, hogy legyen hang?

Figyelt kérdés

Everesttel megnéztem az adatokat. Nem értek hozz, ezért leírom, amit találtam:

Alaplap neve: MSI-MS-6785 (Medion Oem)

Windows audió: midi-in.0 0001 0067 MPU401

midi-out.0 0001 0066 MPU401

PCI/PnP audió: C Media CMI9739(A)@SiS7012 Audio Device


Tegnap vettük ezt a gépet és sajnos nincs hang. A letöltések mappában találtam egy ilyet: motherboard_driver_audio_sis_7012


Rákattintottam, de azt írta ki, hogy már fent van a gépen. Ez kell a hanghoz.

Valaki segítsen! 7 éves lányom és a 3 éves fiam ezen akar mesét nézni este!


2013. nov. 12. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Kaptál hozzá CD-t nem? Arról tedd fel az összes drivert.
2013. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha használt, akkor Aida64-el nézd meg az alaplapi hangkártya típusát és az alapján keresgélj az interneten.
2013. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz.


Ha van akkor nagy valószinűség szerint az akadályozza a hangot (mivel elvileg a hangkártya driverét már feltelepitetted)


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköt akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret telepiteni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbáld meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sikerült! Letöröltem azt, amit először feltettem, majd egy másik oldalról letöltöttem a driverjét.
2013. nov. 12. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!