Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gépem?

Miért indul újra a gépem?

Figyelt kérdés
Kb. másfél éve rossz, valamiért egy idő után lefagy majd újraindul, újraindulás közben lefagy, áll egy darabig, aztán miután bekapcsolt ismét, onnantól semmi baja addig, amíg ki nem kapcsolod a gépet. Aztán a következő bekapcsolásnál ugyanez... Elvittem már 5 szerelőhöz, senki semmit nem tudott vele csinálni. A legutóbbi szerelő (kb 1 hónapja) azt mondta, nála tökéletes, semmi baja. Ugye mindig csak a gépházat viszem el, szóval azt mondta, próbáljuk kicserélni a tápkábelt. Kicseréltük, 1 hónapig jó volt, erre tegnap és ma megint azt csinálja, mint eddig, lefagy, újraindul, utána jó. Valaki valami ötlet, hogy mi baja lehet? A legutóbbi szerelő lefuttatott rajta mindenfélét, azt mondta, tök jó gép, semmi baja, semmi vírus, minden rendben. Hát valami mégsem oké.. Egyébként nem függ attól, hogy mit csinálok rajta, akkor is újra indul ha épp filmet nézek, ha játszok, ha netezek vagy ha csak simán megy és semmit sem csinálok vele. Amik az utóbbi 1-2 évben cserélve lettek: alaplap, winchester, videokártya, DVD-író, RAM, tápkábel. (egyszerűbb lett volna egy új gépet venni) A szerelők kb 1 éve amúgy kipróbálták másik táppal elvileg, de azzal is ugyanolyan volt, szóval nem az a gond.
2013. nov. 7. 16:04
 1/2 foresT* válasza:
BIOS-ban tegyél mindent alapértelmezett beállításra. Szerintem át lett állítva valami, ez alatt több mindent értek. (Bekapcsoláskor "DEL", "F2" gomb, de amúgy kiírja szerintem, hogy melyikkel tudsz belépni BIOS-ba.) Ott mindent alapra, mentés és kilépés. Bekapcsol géped, nyomj egy defrag-ot, és indítsd újra a géped.
2013. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha alapértelmezettre rakom, az mit jelent? Lesz nekem abból bármi károm? Eltűnik valami a gépemről? A beállításaim, programjaim vagy valami?

A DEL-t és az F2-t egyszerre kell lenyomni? Mi az a defrag? Hol van olyan?

(Bocs, tudom hogy hülye vagyok)

2013. nov. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!