Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit rontottam el, miért nem...

Mit rontottam el, miért nem indul az új alaplappal a gép?

Figyelt kérdés

Az új alaplapot azonnal idéző jelezem. 1-2 évet volt használva aztán most újból elő lett véve. Összeraktam, de a ház bekapcsológombja megnyomása után nem történik semmi. Nem ad hangot, nem csipog, nincs képe, mintha be sem nyomtam volna. Az alaplapon világít a zöld led. Ezen a lapon van IDE és SATA csatlakozó is, IDE-re van kötve egy winchester meg egy DVD író, SATA nincs használatban. Mi lehet a baj? Ház gombjait jól kötöttem be, mert egyértelmű a kisfüzet alapján. Lapra úgy vigyáztak mint egy tojásra, egy szem por sincs benne és ahogy írtam max 2 évet volt használva és működött amikor le lett cserélve. Testvéremtől van, szóval nem lettem átb*szva vele.


Alaplap: Asus P5K Pro

Processzor: Intel Core2 Duo

RAM: DDR2-800 3GB

VGA: Valami ismeretlen 512MB ATI PCI-Ex

Tápegység: 500W (valami alsó bóvli kategória)


Akármilyen nulla a táp valamennyire illene elindulnia, még ha hibás is valami.



#alaplap #Se kép-Se hang
2013. nov. 6. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit ér a Virtual Box program? (bocsi 2 óránként tudok csak kiírni)
2013. nov. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BM-Striker ***** válasza:
100%
Próbáld ki egy másik táppal is.
2013. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.) Lehet, megjegyezte a régi configot, proci cserénél szokott ilyen előjönni pl. Áram tápból ki, ellem ki, vagy csak simán CMOS reset és újra beállítani mindent biosban.

2.) az intel CPU foglalatok elég érzékenyek nézd meg beleraktad-e normálisan a procit, lehet hogy kicsit elcsúszott, vagy nem pattant be normálisan.

3.) Alaplapra a 4(vagy 6, vagy 8, vagy mittom én) tűs csatit is rádugtad?

4.) Ide kábel jól van bekötve? ha fordítva kötöd rá néhol (pl asrock) szokott olyat csinálni hogy nem indul.

5.) Néz neten egy támogatást, van, hogy nem támogatja a cuccokat (RAM vagy cpu)...

2013. nov. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs a késői rekcióhoz, de sok időm nem volt. Támogat mindent, mert CPU-ból Core 2 Quad is beleszerelhető, ahogy RAMból is DDR2-1066-os, maximum meg 8GB-ig bővíthető, szóval ketyeghetne a 3GB-al is. Egyedüli gyanusítottam maradt a táp, amiből kettőt is kipróbáltam eredménytelenül. Lehetséges, hogy az a ludas? Ami érdekessé teszi az, hogy mind kettő működik gyengébb konfigurációban, ebben meg semmi életjel az alaplapi leden kívül. Van ilyen? Hogy az egyik gépben megy, a másikat megsem mozdítja? Elkövetkező hetekben lesz lehetőségem jobbal kiróbálni, de addig is érdekelne a véleményetek, ötelteitek.
2013. nov. 26. 13:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítve előző írásom: Csináltam CMOS resetet is a jumperral, ahogy leírták... Kivettem az elemet, átraktam a jumpert, vártam vagy 2 percet (pedig csak 15mp írtak), majd vissza a jumper, vissza az elem, de semmi. Elemet megkóstoltam és jól megcsípett, szóval az is okés.
2013. nov. 26. 14:03
 6/8 laci315 ***** válasza:
ved ki a ramokat és ragd bele egyenként brobálgatva vagy épen a proci tokjával lehet a gond
2013. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ramokkal már végigjátszottam, sőt nélkülük is próbáltam, de még a hibajelig sem jut el. CPU tokot tiszta puha kefével kitisztottam, bár nem volt poros, szöszös.
2013. nov. 28. 23:06
 8/8 laci315 ***** válasza:
a gyanusitot az alalplapon van ugy nevezet bios icé az lesz a te gondod ha az a gond kapcsolatban lesz a a alaplapi vga val uy tudod meg hogy nagyon foro ott a szata csazlakozoknál egy pasziv hütés.fugyu ragd össze a gépet mozgazsd egy kicsit a bios icét és mozgazsd meg a l alap lapi vga (hütéseket ) és kapcsold fel le a tápot be kapcolásnál el fogja kapni és akor töbet tuc majd . bocsi a késö válaszért de most jötem németh böl üdv
2013. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!