Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért telik meg az SSD-m akár...

Miért telik meg az SSD-m akár egy nap alatt?

Figyelt kérdés

Üdv.!


Van egy ADATA Premier Pro SP600 32GB-os SSD-m, és egy 500GB-os WD Caviar Blue HDD-m.


A következő a helyzet..

Minden olyan dolgot, ami több mint 400MB-ot foglal (tehát játékok, nagyobb progik, filmek...) azt a nagy vinyóra rakom. Azon van 240GB szabad helyem. Na és az olyan programokat, amik keveset foglalnak, és szükséges a gyors betöltés, mint pl. a Sony Vegas Pro 12, azokat SSD-re rakom. Na meg persze a Windows is azon van..


Tehát..

Az SSD-n vannak a médialejátszók, a Sony Vegas, Google Chrome, Origin, Skype, Avast, nVidia Experience, és VGA driverek, MSI Afterburner, Xfire, CCleaner, TS3, Hamachi, SpeedFan, uTorrent, WinRar, Total CMD, és a kiegészítők a Win-hez, mint pl .net keretrendszer, DirectX..


Szóval semmi játék, vagy valami hasonló nincs az SSD-n. A legnagyobb a Windows 7 után, az 550MB-os Sony Vegas..

És létezik az, hogy 19GB-ot foglal a Windows mappa? Mert szerintem ez elég nagy.. És ráadásul, ha CCleaner-el csinálok egy kis helyet, tegyük fel 2GB-ot, akkor egy nap múlva megint 400MB szabad hely.


Itt egy kép az egészről:

[link]



Egyszerűen már semmit nem tudok letörölni, amire tippelni tudok, hogy eszi nagyon a helyet.



2013. nov. 5. 21:20
1 2
 1/15 NoVa ^^ ***** válasza:
Létezik, hogy 19 giga a windows.. Nekem windows 7 Ultimate van és az 30 gigát foglal. Vegyél egy nagyobb SSD-t.
2013. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És mi foglal azon ennyit? Amikor feltelepítettem a Win-t, volt vagy 6-7GB összesen..

De nem is arról van szó, hanem hogy hallottam egy olyan vírusról, ami telerakja a vinyót, és egyre jobban fogy a hely, napról-napra.

2013. nov. 5. 21:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem win7 ultimate 64 bit van és össz visz 12gb helyet foglal
2013. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt a vírust böngészőnek és temp könyvtárnak hívják. Attól függően, hogy mennyit netezel és mit csinálsz rajta, 200MB-2GB lehet 1 napi böngésző cahce. 1 3 perces HD youtube video pl 100-200MB is lehet, ezt le is tölti cache-be.

32GB SSD sajnos nagyon kicsi.

2013. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Komplikato ***** válasza:
Remélem a kuka mérete 0 és 400MB között van és nem az alap 10%-ot foglalja be ...
2013. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A lomtár 100%-ig üres.. Nem vagyok azért hülye! :) Hát akkor viszont a böngésző lesz a hunyó szerintem, mert elég sokat netezek egy nap, és sok HD videót is nézek. (napi legalább 6-7-8)


Csak hát az a para, hogy a Google Chrome-ot nem lehet más meghajtóra telepíteni, csak a C-re!

2013. nov. 5. 21:39
 7/15 A kérdező kommentje:
De meglestem azt is amit te mondtál, és az 500GB-os HDD-ről vesz le 3GB-ot a lomtár.
2013. nov. 5. 21:44
 8/15 anonim ***** válasza:
32 gb ssd semmire sem elég... A lomtár hiába üres, akkor is lefoglalja magának a 10%ot, ha nem állítottad át. Kapcsold ki a gyorsítótárazást pl. azzal is tudsz helyet spórolni, de én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy egy nagyobbra beruházok, ha szeretnék ssd-t használni.
2013. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Meglehet oldani azt, hogy ne C-re rakja a Google Chrome-ot, hanem a nagyra? Mert nekem nem engedte, úgy emlékszem.
2013. nov. 5. 21:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ekkora ssd-nél minden programot aminél nem szükséges, hogy nagyon gyorsan induljon vagy valami szerintem tegyél át a rendes hdd-re. pl. skype, xfire, ccleaner, speedfan.. gyakorlatilag szerintem minden igazából, csak a windows legyen rajta.

A 7 frissítéseit is kikapcsolhatod, mert elég jelentősen hízik tőle.

2013. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!