Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyet tényleg lehet csinálni...

Ilyet tényleg lehet csinálni egy monitorral? Link lennt!

Figyelt kérdés
Ugy tudom h csak közelről lenne éles és meszebbről már homályos. Ötletek? http://www.youtube.com/watch?v=zL_HAmWQTgA

2013. nov. 5. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Csak egy vacak monitorral kell kikísérletezni. Hogy milyen lesz nem tudom de elvben működhet. Persze nem nagyon tudom mi az értelme.
2013. nov. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Bár szvsz. gyakorlati hasznát nem látom.


Az LCD-monitorok folyadékkristályos kijelző része - aminek egy-egy pixele a ráadott feszültség hatására változtatja a polarizáltságát - előtt egy adott polarizáltságú polarizátorfólia van.


Amikor a folyadékkristályos kijelző pixelének és a polarizátorfólia polarizáltsága megegyezik a háttérvilágítás szabadon átmehet; ha nem egyezik meg, akkor nem megy át, tehát sötét marad.


Ahogy eltávolítják a polarizátorfóliát a kijelzőről, nem látszik semmi, hisz a fény polarizáltásgát az emberi szem nem képes érzékelni, hacsak nem egy olyan szemüveget vesz fel, aminek polarizált a lencséje.

2013. nov. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!